Perły Chorwacji


więcej

Poznaj podróż
Program
Rezerwacja
Witamy w raju.
Poznaj podróż Perły Chorwacji.
Słońce, palmy, turkus i my.
Najpopularniejsza taka podróż w Polsce. Witamy – Podróżniku – na Półwyspie Bałkańskim. Bajkowe plaże z turkusową wodą, palmy, dojrzewające granaty na drzewkach, przepyszne jedzenie i wspaniali ludzie. Nie sposób opisać słowami piękno tych rejonów. Trzeba to zobaczyć na własne oczy. Nie da się porównać Bałkanów do żadnego innego miejsca na Świecie. Napisz tutaj swoją historię. Będzie wspaniała.
Tutaj będziesz!
Perła Adriatyku na dnie Twojego serca.
Tak fascynujący, zadziwiający i piękny, że przyciąga odkrywców całego Świata. Dubrownik, miasto ze skały, zbudowane na skale to miasto magiczne i filmowe. Promienie słoneczne wkomponowują się w każdy metr kwadratowy czerwonego zadaszenia.
Wskakuj na pokład! Przed nami Hvar.
Wino w dłoń, kostium kąpielowy na siebie i uśmiech na twarz. Wyruszamy w morze! Odkryj lawendową wyspę Hvar, połóż się na dziobie i zażyj słońca. W miejscowości Sućuraj przejdź się do sadu wypełnionego owocami lub po prostu połóż się na miejscowej plaży.
Daleki orient Hercegowiny.
Wgłąb Półwyspu Bałkańskiego jest tylko ciekawiej. Region, w którym kultura chrześcijańska dotyka muzułmańską. Niesamowita symbioza piękna z naturalizmem. Blagaj lub Mostar to miejsca, które żyją legendami. Liczne meczety, niesamowite krajobrazy i jedzenie z tureckimi wpływami.
Zobaczysz te miejsca
Dubrownik
Split
Mostar
Medjugorie
Wodospady Kocusa
Blagaj
Sućuraj
Zaostrog
Neum
Veprić
W następujących krajach
Chorwacja
Bośnia i Hercegowina
Wielkomiejski Split pełen możliwości.
Największe miasto Dalmacji to bałkańska metropolia, w której nuda jest zakazana. Niesamowita promenada wypełniona palmami, niesamowite stare miasto wbudowane w pałac Dioklecjana lub małe knajpki porozrzucane po całym centrum. W czasie wolnym koniecznie wybierz się na targ owocowo–warzywny!
Pogoda w trakcie podróży
32°C
W najbliższym dostępnym terminie będzie gorąco. Przewidywalność 70%.
jakość powietrza bardzo dobra
brak deszczu
Program podróży.
Możesz odkrywać liniowo lub według własnych zasad.
Jeżeli nie chcesz odkrywać wspólnie z grupą, zawsze możesz się odłączyć.
dzień 1
Wyjazd z wybranego miasta (lista dostępna przy rezerwacji) w godzinach popołudniowych, na południu Polski w godzinach nocnych. Przejazd nocny do Chorwacji. W autokarze opieka eksperta oraz Pilota pstravel.
dzień 2
W drodze do hotelu krótki pobyt w Sanktuarium Vepric, które porównywane jest do chorwackiego Lourdes. Przejazd wzdłuż Adriatyku Magistralą Adriatycką. Chorwacja wita serdecznie! Odpoczynek, czas wolny i obiadokolacja w hotelu w Medjugorie.
dzień 3
Wyjazd do Mostaru, który zainteresuje orientalną architekturą i atmosferą niespotykaną nigdzie indziej. Tureckie wpływy zderzone z europejską kulturą tworzą wyjątkowe miejsce odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta położonego nad Neretwą, ze słynnym Starym Mostem, meczetem i Domem Tureckim. Przejazd do Blagaju – klasztor derwiszów, wybudowany już w 1470 r, w stylu ottomańskim, ustawiony niezwykle malowniczo u podnóża wznoszącej się na wysokość 200 m skały. Tuż obok klasztoru znajduje się kolejna ciekawostka – z jaskini wypływa źródło rzeki Buny. Ale jest to źródło o jednym z największych nasileń w Europie, woda wypływa niego w ilości aż 43 tys. litrów na sekundę, co sprawia że z jaskini wypływa już prawdziwa rwąca rzeka. Wyjeżdżając spod klasztoru warto jeszcze zatrzymać się w Blagaju
obok meczetu Careva, jednego z pierwszych budynków, wybudowanych w mieście (1520 r.), wybudowanego ku czci sułtana Sulejmana I. W zabudowaniach meczetu pierwotnie znajdował się także harem. Przejazd na Wodospady lub Kocusa, możliwość kąpieli w orzeźwiającej wodzie. Przejazd do centrum Medjugorie i zwiedzanie miejscowości z przewodnikiem. Dla chętnych wejście na Górę Objawień oraz kościół św Jakuba. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie degustacja regionalnych rakij! Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
dzień 4
Ten dzień należy do morskich przygód! Po śniadaniu przejazd na Fish Picnic – wspaniały rejs na wyspę Hvar. Ta wyspa jest ponadprzeciętna dzięki wielu rzeczom. Chodzi o wyjątkowość, która przekracza granice Chorwacji i ze względu na którą Hvar zaklasyfikowany jest wśród najpiękniejszych wysp na kuli ziemskiej. Wiele słońca i największa roczna średnia dni słonecznych to najmniejsza część tej atrakcyjnej mozaiki. Bardziej pełny obraz tej wyspy i jej wartości uzyskasz jeżeli odwiedzisz jej największą miejscowość. W mieście Hvar znajduje się największy plac w Dalmacji, na którym zbudowano chorwacką katedrę świętego Szczepana. Plan noszący imię świętego, tutejsi mieszkańcy nazywają Pjacą. Na statku muzyka, przepyszna ryba wyłowiona prosto z morza i upieczona na ruszcie oraz rakija. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i wypoczynek po wspaniałym dniu.
dzień 5
Przed nami wspaniały dzień! Po śniadaniu przejazd do Dubrownika i zwiedzanie Perły Adriatyku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, dodatkowo czas wolny na wspaniałe lody, pamiątki i... no tak... zdjęcia! Dubrownik należy do najpiękniejszych miast świata. Popołudniu powrót do hotelu na obiadokolację i odpoczynek.
dzień 6
Dzień przeznaczony na wypoczynek! Skorzystaj z czasu wolnego i plażuj lub udaj się na wycieczkę w Góry Dynarskie. Jak spędzisz ten dzień? Leniwie, czy aktywnie?
dzień 7
To nie koniec – przed nami więcej Chorwacji! Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Splitu. To jeden wielki, wspaniały i wielkomiejski zabytek stoi przed nami otworem. Zwiedzanie z przewodnikiem i spotkanie z... dokładnie tak – cesarzem Dioklecjanem. Następnie wybierz dalszy sposób odkrywania miasta. Przejdź się promenadą, usiądź w jednej z dziesiątek kawiarnii i restauracji lub wybierz się na lokalny targ, gdzie znajdziesz smaczne owoce i warzywa, lokalne jedzenie i koloryt śródziemnomorskiego życia. Co wybierzesz? Standardowe zwiedzanie, czy odkrywanie od kuchni? Popołudniu wyjazd w kierunku Polski i przejazd nocny.
dzień 8
Przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy w kierunku Polski. Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach popołudniowych.
Rezerwacja, terminy i personalizacja.
Sprawdź szczegóły podróży i zarezerwuj swoje miejsce.
stuknij w termin, aby przejść do rezerwacji

Możliwości personalizacji.

W trakcie rezerwacji możesz personalizować tę podróż na wiele sposobów. Przy rezerwacji wybierzesz rodzaj łóżek w pokoju, miejsce wyjazdu i rodzaj diety. Po rezerwacji, w kokpicie mojeps możesz w dowolnym czasie po rezerwacji rozbudować swoją rezerwację na wiele sposobów! Sprawdź więcej poniżej.
Warunki tej podróży:
autokarem lub busem premium
od 4 roku życia
wymagany dokument tożsamości
Wybierzesz miejsce wyjazdu:
Wyjazd z Poznań, Gniezno, Nowy Tomyśl, Świebodzin, Rzepin, Świecko, Berlin, Wrocław, Kłodzko, Warszawa, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Bydgoszcz
W mojeps i przy rezerwacji możesz rozbudować swoją podróż o:
transport rowerów w cenie
możliwość wyboru diety (standardowa lub wegetariańska)
możliwość wyboru łóżka w pokoju
możliwość zakupu bagażu o niestandardowych wymiarach
możliwość powiększenia ubezpieczenia pssafety
możliwość zakupu wybranego miejsca w pojeździe

Szczegóły i płatność.
Zasady płatności są bardzo proste i czytelne. Automatycznie dzielimy koszty podróży na raty 30/70. Dzisiaj płacisz tylko 30% wartości rezerwacji, resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą. Drugą wpłatę możesz uiszczać ratami – według własnego uznania. Dopłatę (euro) płacisz na początku podróży. Na pierwszą wpłatę masz aż 24 godziny. Możesz wykonać transakcję na indywidualny numer konta, kartą kredytową lub portfelem PayPal.
Dzisiaj zapłać od 270 zł
Masz na to aż 24 godziny!
Twoje miejsca będą już zarezerwowane.
Cała wartość jednego miejsca od 899 zł
Resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą.
A opłatę euro uiszczasz przy rozpoczęciu podróży.
ta cena zawiera już w sobie
Ubezpieczenie w cenie
Nawet do 10 000 euro.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny również jest w cenie!
Bagaż w cenie
Maksymalna waga 25 kg
Dodatkowo bagaż podręczny do 10 kg
Możesz przewieźć rower za darmo
Porozmawiaj z nami na temat kosztów lub płatności
Podsumowanie kosztów.
Zero gwiazdek. Wszystko masz czarno na białym. Tak – dosłownie.
W cenie (osoba)
• przejazd komfortowym autokarem lub busem premium
• noclegi w hotelach trzygwiazdkowych (z powodu odległości, jakie będziemy pokonywać, noce spędzimy w 2 hotelach w trakcie całej, ośmiodniowej podróży – jeden na terenie Hercegowiny, pozostałe przy wybrzeżu Adriatyku)
• wyżywienie HB – śniadania kontynentalne oraz obiadokolacje, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
• opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją bałkańską
• wykwalifikowany i ceniony lokalny przewodnik podczas odkrywania
• ubezpieczenie KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel
Dodatkowo (osoba)
• koszty programowe wynoszą 160 euro i płatne są przy rozpoczęciu podróży
Opcjonalnie (osoba)
• rejs (Fish Picnic) wyspę Hvar (Sućuraj – wyspa oraz Zaostrog – stały ląd) 30 euro osoba
Ważne informacje
• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (tylko przy rozpoczęciu podróży, nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. program może ulec zmianie
Po rezerwacji odwiedź mojeps!
Własny kokpit. To brzmi poważnie! Odwiedź swoje konto, w którym możesz zarządzać swoją rezerwacją, zmieniać Podróżników i znacznie więcej! Przy logowaniu wystarczy wpisać adres e-mail lub numer telefonu. Sprawdź więcej.
Dzisiaj płacisz od 270 zł za osobę. Resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą. Nie martw się o koszta – myśl tylko o tym, co zapakujesz do walizki. Zabierz ze sobą kilogramy dobrego samopoczucia!
Nie uciekaj od marzeń
Zarezerwuj przed zamknięciem sprzedaży!
Poznaj podróż
Program
Rezerwacja
Porozmawiaj z nami