Wspaniałe Bałkany


Poznaj podróż
Program
Rezerwacja
Bałkańskie serce woła, Podróżniku.
Poznaj podróż Wspaniałe Bałkany
Z Bałkańskim rytmem
Półwysep Bałkański to niesamowite miejsce. Bajkowe plaże z turkusową wodą, egzotyczne palmy, dojrzewające granaty na drzewkach, wspaniali ludzie i smaczne jedzenie. Bośnię i Hercegowinę oraz Chorwację trzeba zobaczyć na własne oczy. Tego nie da się porównać do żadnego innego miejsca na Świecie. Dołącz do naszej rodziny. Poczuj Bałkany.
7 dni w raju
W pełnym słońcu wszystko wygląda niesamowicie. Hercegowina oraz Chorwacja to jedne z najsłoneczniejszych miejsc w Europie. Każdy metr kwadratowy to piękno w naturalnej postaci.
Hercegowina w pełnej okazałości
Odkryj Blagaj i most Karadoz-bega, przeżyj dziką Hercegowiną i zobacz miejsca, które odkryjesz tylko z pstravel. Zdjęcia nie oddadzą tego, co zobaczysz.
Witamy w Dubrowniku
Perła Adriatyku zadziwia urokiem każdego Podróżnika. Nie ma innego takiego miasta na Świecie – promienie słoneczne wkomponowują się w każdy metr kwadratowy czerwonego zadaszenia.
Zobaczysz te miejsca
Dubrownik
Split
Mostar
Medjugorie
Wodospady Kravica
Blagaj
Vepric
Korčula, Hvar lub Brač
Neum
plaże hercegowińskiego wybrzeża
W następujących krajach
Bośnia i Hercegowina
Chorwacja
(bliski) Orient Mostaru
Gdy kultura chrześcijańska dotyka muzułmańską, powstaje majstersztyk. Jest nim Mostar. Niesamowita symbioza piękna z naturalizmem.
Idealna dla każdego!
Podróż jest idealna dla rodzin i dzieci w wieku powyżej 4 roku życia. Bawcie się dobrze! A jeżeli podróżujesz w pojedynkę – serdecznie powitamy Cię w naszej rodzinie.
Podróż Oryginalna pstravel, idealnie oryginalna.
Poczuj czym jest prawdziwe podróżowanie od A do Z. Każdy wyjazd będzie wyjątkowym przeżyciem. Dowiedz się więcej, czym są cenione w całej Polsce podróże pstravel. Jeżeli to Twoja piersza podróż, dowiedz się więcej! Zero stresu, sama satysfakcja!
Program podróży
Możesz odkrywać liniowo lub według własnych zasad
dzień 1
Wyjazd z wybranego miasta (lista dostępna przy rezerwacji) w godzinach popołudniowych, na południu Polski w godzinach nocnych. Przejazd nocny do Chorwacji. W trakcie przejazdu odbędą się dwie kontrole graniczne. W autokarze opieka pracowników oraz Pilota pstravel.

dzień 2
Przejazd do hotelu. Dalmacja wita serdecznie! Po drodze krótki pobyt w Sanktuarium Vepric, które porównywane jest do chorwackiego Lourdes. Przejazd wzdłuż Adriatyku trasą widokową. Zakwaterowanie, odpoczynek, czas wolny i przepyszna obiadokolacja.

widok na góry w Vepric
Chorwacja
dzień 3
Śniadanie. Dzień przeznaczony na morskie przygody! Dzień wolny – wypoczywasz czy odkrywasz? – przejazd na Fish Picnic (30 euro) – wspaniały rejs na wyspę. Na statku muzyka, przepyszna ryba wyłowiona prosto z morza i upieczona na ruszcie oraz rakija (mniam!). Powrót do hotelu na nocleg.

rejs (Fish Picnic)
Morze Adriatyckie
dzień 4
Przed nami wspaniały dzień! Po śniadaniu wybierz swoją przygodę – odkrywaj lub wypoczywaj. Przejazd do Dubrownika i zwiedzanie Perły Adriatyku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, dodatkowo czas wolny na wspaniałe lody i... no tak... zdjęcia! Dubrownik należy do najpiękniejszych miast świata. Przejazd do hotelu w Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

Dubrownik
Chorwacja
dzień 5
Po śniadaniu wybierz swoją przygodę – odkrywasz czy wypoczywasz? Wyjazd do Mostaru, który zainteresuje orientalną architekturą i atmosferą niespotykaną nigdzie indziej. Tureckie wpływy zderzone z europejską kulturą tworzą wyjątkowe miejsce odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta położonego nad Neretwą, ze słynnym Starym Mostem, meczetem i Domem Tureckim. Przejazd do Blagaju – klasztor derwiszów, wybudowany już w 1470 r, w stylu ottomańskim, ustawiony niezwykle malowniczo u podnóża wznoszącej się na wysokość 200 m skały. Tuż obok klasztoru znajduje się kolejna ciekawostka – z jaskini wypływa źródło rzeki Buny. Ale jest to źródło o jednym z największych nasileń w Europie, woda wypływa z niego w ilości aż 43 tys. litrów na sekundę, co sprawia że z jaskini wypływa już prawdziwa rwąca rzeka. Wyjeżdżając spod klasztoru warto jeszcze zatrzymać się w Blagaju obok meczetu Careva, jednego z pierwszych budynków, wybudowanych w mieście (1520 r.), wybudowanego ku czci sułtana Sulejmana I. W zabudowaniach meczetu pierwotnie znajdował się także harem. Zjeżdżając zaledwie kilaset metrów w dół drogą w kierunku rzeki Buny, trafimy na czynny do dziś i przejezdny także dla samochodów kamienny most Karadoz-bega, wybudowany w 1570 r., znajdujący się w doskonałej kondycji do dziś (choć dwukrotnie remontowany – po bombardowaniu w czasie II wojny światowej i po wielkiej powodzi w 1960 r.). Obok mostu, nieco zapomniane i zarośnięte, stoją ruiny tureckiej łaźni (Karadoz-beg Hamam) z końcówki XVI wieku, opuszczone po przejściu plagi w 1814 r. Budynek został zniszczony podczas bombardowania w czasie II wojny światowej. Przejazd na Wodospady Kravica, możliwość kąpieli w orzeźwiającej wodzie (krajobraz wodospadów przypomina nam Pandorę z Avatara!). Przejazd do centrum Medjugorie i zwiedzanie miejscowości z przewodnikiem. Dla chętnych wejście na Górę Objawień oraz kościół św Jakuba. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie degustacja regionalnych rakij! Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Mostar
Bośnia i Hercegowina
dzień 6
To nie koniec – przed nami więcej Chorwacji! Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Splitu. Ten wielki, wspaniały i wielkomiejski zabytek stoi przed nami otworem. Zwiedzanie z przewodnikiem i spotkanie z... dokładnie tak – cesarzem Dioklecjanem. Następnie wybierz dalszy sposób odkrywania miasta. Przejdź się promenadą, usiądź w jednej z dziesiątek kawiarnii i restauracji lub wybierz się na lokalny targ, gdzie znajdziesz smaczne owoce i warzywa, lokalne jedzenie i koloryt śródziemnomorskiego życia. Co wybierzesz? Standardowe zwiedzanie, czy odkrywanie od kuchni? Popołudniu wyjazd w kierunku Polski i przejazd nocny.

Split
Chorwacja
dzień 7
Przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy w kierunku Polski. Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach popołudniowych.

to będzie wspaniała podróż
Rezerwacja, terminy i personalizacja
Sprawdź szczegóły podróży
od 14 lipca do 20 lipca 2018 (7 dni)
brak wolnych miejsc
od 18 sierpnia do 23 sierpnia 2018 (7 dni)
brak wolnych miejsc
od 7 września do 13 września 2018 (7 dni)
większość miejsc zarezerwowana
od 21 września do 27 września 2018 (7 dni)
brak wolnych miejsc
od 15 października do 21 października 2018 (7 dni)
brak wolnych miejsc
zarezerwuj

Możliwości personalizacji

W trakcie rezerwacji możesz spersonalizować tę podróż na wiele sposobów. Zobacz dostępne opcje poniżej.
autokarem
od 4 roku życia
wymagany dokument tożsamości
Wyjazd z Poznań, Gniezno, Nowy Tomyśl, Świebodzin, Rzepin, Świecko, Berlin, Warszawa, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Bydgoszcz
transport rowerów w cenie
możliwość wyboru diety
możliwość wyboru łóżka
bagaż o niestandardowych wymiarach w cenie

Szczegóły i płatność
Zasady płatności są bardzo proste i czytelne. Automatycznie dzielimy koszty podróży na raty 30/70. Dzisiaj płacisz tylko 30% wartości rezerwacji, resztę miesiąc przed podróżą. Dopłatę (euro) uiszczasz na początku podróży. Na wpłatę zaliczki masz aż 24 godziny, a pieniądze wpłacasz na indywidualny numer konta.
Dzisiaj zapłać 239.70 zł
Masz na to aż 24 godziny
Twoje miejsca będą już zarezerwowane
Cała wartość jednego miejsca to 799 zł
Resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą
A opłatę euro uiszczasz przy rozpoczęciu podróży
ta cena zawiera już w sobie
Najwyższa opcja ubezpieczenia w cenie
Nawet do 20 000 euro
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny również jest w cenie
Bagaż w cenie
Maksymalna waga 25 kg
Dodatkowo bagaż podręczny
Możesz przewieźć rower za darmo
Porozmawiaj z nami na temat kosztów lub płatności
Podsumowanie kosztów
Zero gwiazdek. Wszystko masz czarno na białym.
W cenie (osoba)
• przejazd komfortowym autokarem
• noclegi w hotelach trzygwiazdkowych
• wyżywienie HB – śniadanie oraz obiadokolacje, napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne
• opieka wspaniałego Pilota pstravel
• wykwalifikowani i cenieni lokalni przewodnicy podczas zwiedzania
najwyższa opcja ubezpieczenia KL 20 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel
Dodatkowo (osoba)
• koszty programowe wynoszą 150 euro i płatne są przy rozpoczęciu podróży
Opcjonalnie (osoba)
• zdecyduj – odkrywamy czy wypoczywamy? – rejs (Fish Picnic) na Korculę lub Hvar 30 euro osoba
Ważne informacje
• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (tylko przy rozpoczęciu podróży, nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu – dwie granice z kontrolą graniczną straży granicznej
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. program może ulec zmianie
Po rezerwacji odwiedź mojeps
Ta podróż posiada własną Oś czasu oraz miejsce, z którego można zarządzać płatnością, zmieniać Uczestników podróży i znacznie więcej. Przy logowaniu wystarczy wpisać adres e-mail. Sprawdź więcej
Dzisiaj płacisz tylko 239.70 zł za osobę. Resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą. Nie martw się o koszta – myśl tylko o tym, co zapakujesz do walizki.
Nie uciekaj od marzeń
Zarezerwuj przed zamknięciem sprzedaży!
Poznaj podróż
Program
Rezerwacja
Porozmawiaj z nami