Zew Gruzji


więcej

Poznaj podróż
Program
Rezerwacja
Euroazjatycki zew na Twojej skórze.
Poznaj podróż Zew Gruzji.
Europejska granica kaukaskiego cudu.
Wysokie, ośnieżone góry. Półpustynie. Stepy. Gęste tropiki. Wielkie miasta żyjące całą dobę. Gruzja to kraj kontrastów. Gościnność jest tutaj na pierwszym miejscu, a krajobrazy tworzą wyjątkową, bajkową aurę. Napisz swoją historię w kraju granicy. Europy i Azji. To wyprawa kompletna – od stolicy, przez najwyższej rangi zabytki, po stuprocentową naturę.
Tutaj będziesz!
Niech żyje pełnią życia, Tbilisi.
Gruzińska stolica to magiczne miejsce. Położone w rynnie pomiędzy dwoma masywami górskimi stworzyły tarasowe dzielnice wypełnione kulturą. Od cerkwi gruzińskich, przez ormiańskie, po meczety i synagogi. To również najnowocześniejsze miasto kraju. Tyle w jednym miejscu!
Najpiękniejsza trasa na Świecie.
Gruzińska droga wojenna położona na Kaukazie to szlak zachwycający, zadziwiający, niesamowity. Poprowadzony został przez widowiskowe krajobrazy szerokich wyżyn i gór. Spokojnie, to tylko nazwa. Panuje tutaj tylko i wyłącznie czyste, niesamowite piękno i spokój ducha.
Gruzin powie – Mccheta. Zgadzamy się z nim.
Niegdyś kulturowa stolica Gruzji. Dziś to miasto–zabytek, położone wśród gór i wypełnione gościnnością miejscowych. Położona w widłach dwóch rzek w Małym Kaukazie zamieszkana już w paleolicie. Dziś odkryta przez Ciebie.
Zobaczysz te miejsca
Kutaisi
Tbilisi
Mccheta
Droga Wojenna
Ananuri
Kazbegi
Sameba
Gweleti
W następujących krajach
Gruzja
Usatysfakcjonowani wyjątkowością miejsca.
Gruzini to niezwykle przyjazny naród. Dążący do rozwoju swojego wyjątkowego kraju, ale również na co dzień pozostający ze swoimi tradycjami i podejściem do życia. Na pewno poczujesz tę gościnę!
Pogoda w trakcie podróży
23°C
W najbliższym dostępnym terminie będzie ciepło. Przewidywalność 50%.
jakość powietrza bardzo dobra
możliwy deszcz
Program podróży.
Możesz odkrywać liniowo lub według własnych zasad.
Jeżeli nie chcesz odkrywać wspólnie z grupą, zawsze możesz się odłączyć.
dzień 1
Wylot z wybranego lotnisk (lista dostępna przy rezerwacji) w godzinach porannych. W samolocie opieka Pilota pstravel. Przylot do Kutaisi. Katedra Bagrata – katedra Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego, leżąca w Kutaisi w zachodniej Gruzji. Występuje także pod oficjalną nazwą Katedra Zaśnięcia Bogurodzicy. Jest najcenniejszą budowlą sakralną w Kutaisi.
dzień 2
Wycieczkę po Tbilisi można symbolicznie rozpocząć w rejonie ormiańskiej dzielnicy Avlabari, gdzie przy dawnej ulicy Czarnomorskiej, kilka lat temu przechrzczonej na ulicę Lecha Kaczyńskiego, stoi pomnik naszego zmarłego tragicznie prezydenta – cokół z podobizną głowy. Po tej samej stronie największej w Gruzji rzeki Mtkvari, która rozdziela miasto na prawą i lewą część, należy koniecznie zajrzeć do największej cerkwi na Kaukazie – Cminty Sameby(Sobór Świętej Trójcy, XX wiek), której wysokość sięga 84 metrów, konsekrowanej w 2004 roku. Z Cminty Sameby można spacerem, niecałe 2 kilometry, przejść aż do stóp twierdzy Narikala (VI–VIII wiek) i w okolice pięknych cerkwi Metekhi (XIII wiek) z pomnikiem króla Vakhtanga Gorgasali, Anchiskhati (V–VI wiek) ze świętą ikoną, która zgodnie z legendą sama się namalowała, i Sioni (XI–XII wiek) z jedną z
najważniejszych gruzińskich relikwii – krzyżem św. Nino. Koniecznie należy zobaczyć także tbiliskie łaźnie siarkowe z najbardziej znaną Łaźnią Orbeliani (XIX wiek), w której bywała bohema artystyczna XIX wieku – Aleksandr Gribojedow, Aleksander Puszkin, Aleksander Dumas ojciec, Michaił Lermontow i inni. Tbilisi zawsze było miastem sztuki i artystów. Do dzisiaj zachwyca liczba teatrów, rzeźb, pomników i ciekawych tablic na domach, informujących o słynnych lokatorach. Z terenu dzielnicy muzycznej, gdzie wieczorami tańczą fontanny – Rikhe Park ze słynnym nowoczesnym Mostem Pokoju zwanym „podpaską” – można wjechać kolejką gondolową do położonego na wzgórzu pomnika Kartlis Deda – Matki Gruzji (1958). Widok jest olśniewający, widać wszystko jak na dłoni. Tbiliskie łaźnie siarkowe. Łaźnie pojawiły się w Tbilisi podczas panowania Persów, w VI wieku n.e. Znajdują się w najstarszej dzielnicy, Abanotubani.
dzień 3
Śniadanie. Wyjazd do Mcchety która jest pierwszą stolicą Gruzji i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy znajduje się Szata Chrystusa. W dawnych wiekach Mccheta była areną najważniejszych wydarzeń w historii Gruzji i Gruzinów. Z tym miastem wiążą się początki gruzińskiego państwa. Właśnie w Mcchecie
Gruzini przyjęli chrzest. Świadectwem minionych dziejów są monumentalne świątynie i klasztory, warownie oraz grobowce gruzińskich monarchów. Mccheta to starożytna stolica Gruzji, która dziś jest kulturową stolicą Gruzinów i „miastem-muzeum”. Współczesna Mccheta to niewielkie miasto (ok. 7500 mieszkańców) żyjące głównie z rolnictwa, handlu i turystyki. Dziś jest stolicą administracyjnego regionu Mccheta-Mtianeti. Cała Mccheta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Jaskini Prometeusza z licznymi stalaktytami, stalagmitami, skamieniałymi wodospadami, perłami jaskiniowymi, podziemnymi rzekami i jeziorami. Kolacja i nocleg w hotelu.
dzień 4
Śniadanie, gruzińska Droga Wojenna: Ananuri – położona nad rzeką forteca, wielobarwne skały mineralne, Kazbegi – wyprawa w góry, kościół Sameba, wodospad Gweleti. Droga Wojenna (wbrew pozorom) to nic innego, niż główny szlak przechodzący w poprzek Wielkiego Kaukazu. Ma długość 208 km, a w najwyższym punkcie, tj. na Przełęczy Krzyżowej wznosi się na wysokość 2379 m n.p.m. Szlak dobrze znany był już w starożytności. Od początku wykorzystywały go armie, kupcy, a nawet całe ludy wędrujące między Azją i Europą.
dzień 5
Wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski i zakończenie podróży.
Rezerwacja, terminy i personalizacja.
Sprawdź szczegóły podróży i zarezerwuj swoje miejsce.
stuknij w termin, aby przejść do rezerwacji

Możliwości personalizacji.

W trakcie rezerwacji możesz personalizować tę podróż na wiele sposobów. Przy rezerwacji wybierzesz rodzaj łóżek w pokoju, miejsce wyjazdu i rodzaj diety. Po rezerwacji, w kokpicie mojeps możesz w dowolnym czasie po rezerwacji rozbudować swoją rezerwację na wiele sposobów! Sprawdź więcej poniżej.
Warunki tej podróży:
samolotem
od 7 roku życia
wymagany dokument tożsamości
Wybierzesz miejsce wylotu:
Wylot z Warszawa
W mojeps i przy rezerwacji możesz rozbudować swoją podróż o:
możliwość wyboru diety (standardowa lub wegetariańska)
możliwość wyboru łóżka w pokoju
możliwość zakupu bagażu rejestrowanego
możliwość zakupu bagażu o niestandardowych wymiarach
możliwość powiększenia ubezpieczenia pssafety
możliwość zakupu wybranego miejsca w samolocie

Szczegóły i płatność.
Zasady płatności są bardzo proste i czytelne. Automatycznie dzielimy koszty podróży na raty 30/70. Dzisiaj płacisz tylko 30% wartości rezerwacji, resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą. Drugą wpłatę możesz uiszczać ratami – według własnego uznania. Dopłatę (euro) płacisz na początku podróży. Na pierwszą wpłatę masz aż 24 godziny. Możesz wykonać transakcję na indywidualny numer konta, kartą kredytową lub portfelem PayPal.
Dzisiaj zapłać od 630 zł
Masz na to aż 24 godziny!
Twoje miejsca będą już zarezerwowane.
Cała wartość jednego miejsca od 2099 zł
Resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą.
A opłatę euro uiszczasz przy rozpoczęciu podróży.
ta cena zawiera już w sobie
Ubezpieczenie w cenie
Nawet do 10 000 euro.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny również jest w cenie!
Bagaż w cenie
Maksymalna waga 23 kg
Dodatkowo bagaż podręczny do 5 kg
Możesz wykupić kolejny bagaż
Porozmawiaj z nami na temat kosztów lub płatności
Podsumowanie kosztów.
Zero gwiazdek. Wszystko masz czarno na białym. Tak – dosłownie.
W cenie (osoba)
• przelot samolotem w obie strony
• jeden bagaż rejestrowany i bagaż podręczny
• noclegi w hotelach trzygwiazdkowych
• wyżywienie HB – śniadania kontynentalne i obiadokolacje, napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne
• opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją gruzińską
• wykwalifikowany i ceniony lokalny przewodnik podczas odkrywania
• ubezpieczenie KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel
Dodatkowo (osoba)
• koszty programowe wynoszą 100 euro i płatne są przy rozpoczęciu podróży
Ważne informacje
• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (tylko przy rozpoczęciu podróży, nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. program może ulec zmianie
Po rezerwacji odwiedź mojeps!
Własny kokpit. To brzmi poważnie! Odwiedź swoje konto, w którym możesz zarządzać swoją rezerwacją, zmieniać Podróżników i znacznie więcej! Przy logowaniu wystarczy wpisać adres e-mail lub numer telefonu. Sprawdź więcej.
Dzisiaj płacisz od 630 zł za osobę. Resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą. Nie martw się o koszta – myśl tylko o tym, co zapakujesz do walizki. Zabierz ze sobą kilogramy dobrego samopoczucia!
Nie uciekaj od marzeń
Zarezerwuj przed zamknięciem sprzedaży!
Poznaj podróż
Program
Rezerwacja
Porozmawiaj z nami