Zachwycająca Albania

Kraj słonecznego klimatu nie do zastąpienia.
Poznaj podróż Zachwycająca Albania. Znasz tę przygodę? Od razu przejdź do szczegółów.
rezerwacja
poznaj
program
porozmawiaj
Rozpocznij odkrywanie.
Kilkudniowe podróże organizowane przez lokalnych ekspertów (zajęcia, posiłki i zakwaterowanie wliczone w cenę).
Poznaj podróż.

więcej

To nasza nowa podróż.
Zachwycająca Albania to całkowicie nowa podróż pstravel. Autorski program wraz z wypoczynkiem to podróż idealna dla każdego. Plażuj i podziwiaj – pisz wspomnienia! To jedyny taki program w Polsce. Ma również wiele plusów! Oto kilka z nich.
✓ najlepiej oceniany przez Podróżników Pilot pstravel
✓ program obejmujący najpiękniejsze naszym zdaniem zakątki Albanii
✓ program łączony – wypoczynek wraz z odkrywaniem
✓ najlepiej oceniani przez Podróżników przewodnicy lokalni
Fascynujący kraj wypełniony kontrastami.
Półwysep Bałkański jest niesamowicie bliski naszemu sercu. Należy do niego Albania, czyli państwo, w którym dosłownie co kilka kilometrów w pełnej symbiozie żyje plątanina historii, ludzi, podejścia do życia, a nawet jedzenia! To raj dla każdego, kto kocha naturę. Prawdziwie śródziemnomorski klimat i roślinność nietknięta przez działania człowieka. Albańczycy są bardzo gościnnym, przyjaźnie nastawionym do Podróżników narodem. Jeszcze kilka lat temu otoczona nimbem „dzikości” i niedostępności była rzadko wybierana przez odkrywców. Teraz otwieramy Tobie bramę do kraju dwugłowego, czarnego orła. Bałkańskie Malediwy są do Twojej dyspozycji! Zachwycająca Albania to odkrywanie wraz z dodatkiem wypoczynku, dzięki czemu zakosztujesz pięknych bałkańskich plaż w dniach wolnych oraz w czasie wolnym po odkrywaniu.
Po zakończeniu tej podróży otrzymujesz 150 zł na kolejną przygodę pstravel. Więcej informacji w Teczce Podróżnika, którą otrzymasz przy rozpoczęciu podróży.
✓ dla początkujących i zaawansowanych Podróżników
✓ to podróż stała – możesz wyruszać w nią co roku
✓ to nowość pstravel – kolejne zakątki Europy czekają!
✓ to podróż z katalogu 2020
Sprawdź mapę.
Saranda krzyczy głośno përshëndetje!
Ta niewielka i pełna uroku miejscowość na słonecznym, albańskim wybrzeżu to prawdziwy hit wśród poszukujących najprawdziwszego wypoczynku. Saranda leży na południu Albanii nad Morzem Jońskim w malowniczej zatoce, miejscami otoczona nawet 400-metrowymi stromymi klifami z wapienia. Krajobraz miasta wzbogacają winnice, plantacje owoców cytrusowych, gaje oliwne. Do najbliższego miasta greckiej wyspy Korfu, Kassiopi, mamy stąd w linii prostej tylko 11 km! Morze Jońskie jest tutaj krystalicznie czyste i zachęcające do kąpieli. Ciepłe są również wieczory, idealne chwile na niespieszne spacery brzegiem morza, głównym deptakiem i delektowanie się pyszną kuchnią lokalną z rybami i owocami morza na czele.
Miasto tysiąca okien.
Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO opiewa jako najładniejsze miasto całej Albanii. Położone w dolinie rzeki Osumi zachwyca znajdującą się na wzgórzu starówką oraz dominującą nad nią twierdzą. Bywa określane mianem miasta tysiąca okien. Wieczorami, gdy spojrzy się na starówkę, odnosi się wrażenie, jakby faktycznie było tam tysiąc okien! Oprócz niesamowitych zabytków i pięknych widoków znajdziesz tu prawdziwie albańskie restauracje oraz zabytkowe meczety. Tureckie domy, spokój, uroda, duch. To wszystko pisze się na wyjątkowość Beratu.
W cieniu bałkańskiego giganta.
Jezioro Szkoderskie to największe i naszym zdaniem najbardziej malownicze jezioro na Półwyspie Bałkańskim. Całkowicie odbiegające swoim krajobrazem od pobliskich wzniesień, jest wizytówką północnej części kraju. To również granica pomiędzy prawosławną Czarnogórą, a muzułmańską Albanią. Wespnij się na Zamek Rozafa, z którego roztacza się przepiękny widok na jezioro Szkoderskie. Takie momenty wspomina się do końca życia! Wielki Meczet z charakterystycznymi dwoma minaretami i wieloma kopułami to wizytówka miasta Szkodra, które jest stolicą tego regionu i prawdziwą odskocznią od pocztówkowej Albanii.
Zobaczysz te miejsca.
Saranda
Berat
Butrint
Gjirokastra
Szkodra
W następującym kraju.
Albania
Miasto tysiąca schodów, miastem tysiąca emocji. I srebrnych dachów.
Tony kamiennych domków, srebrzyście lśniące dachy oraz wybrukowane, wąskie ulice oraz górujący nad grodem majestatyczny zamek. To kadr z filmu animowanego? Zdecydowanie nie. To jedno z najpiękniejszych miast na całych Bałkanach. Gjirokastra to pozostałości po Imperium Osmańskim, które to stworzyło to miasto–muzeum. Widok z zamku to najwspanialszy punkt widokowy w tym regionie. Kamień, słońce, góry i my.
Pogoda w trakcie podróży.
W trakcie podróży otrzymywać będziesz alerty pogodowe SMS. Alerty pogodowe możesz wyłączyć w mojeps.
29°C
W najbliższym dostępnym terminie będzie bardzo ciepło. Przewidywalność 70%.
jakość powietrza bardzo dobra
brak opadów deszczu
Pamiętaj, żeby zawsze być przygotowanym na możliwe opady. Zabierz ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową.
Program podróży i atrakcje.
Możesz odkrywać liniowo lub według własnych zasad. Jeżeli nie chcesz odkrywać wspólnie z grupą, zawsze możesz się odłączyć. Odłączanie się od grupy zalecamy zaawansowanym Podróżnikom.
Pokaż/ukryj program i atrakcje
Pobierz program w PDF
Co jeszcze musisz wiedzieć?
Sprawdź szczegóły podróży i zarezerwuj swoje miejsce.
Wskazówka ekspercka.
Zarezerwuj taniej przed zakończeniem ostatniego momentu.
Rozpocznij swoją wymarzoną podróż rezerwując taniej do 1 kwietnia. Im bliżej nadchodzącej przygody, tym wyższa cena. Wybierz termin, następnie postępuj według wskazówek podczas procesu rezerwacyjnego.
czerwiec 2020
lipiec 2020
sierpień oraz wrzesień 2020
więcej możliwości
To wszystkie terminy tej podróży na 2020.
Pamiętaj, że liczba miejsc na każdą podróż jest ograniczona.
Podsumowanie podróży.
Sprawdź szczegóły swojej nadchodzącej przygody. Dowiedz się jak najwięcej przed rezerwacją, aby pewnym krokiem wejść do Świata odkrywania pstravel.
Zasady anulowania.
Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeżeli chcesz anulować swoją rezerwację bez ponoszenia kosztów, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.
Niezmienność ceny.
Cena podróży jest stała zawsze w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach. Możesz płacić ratami za swoją nadchodzącą przygodę lub podzielić płatność.
Wymagana aktywność.
Ta podróż wymaga małej aktywności fizycznej. Możliwe przewyższenie do 20 metrów. Zabierz standardowy ubiór przystosowany do pokonywania krótkich dystansów.
autokarem lub busem premium
9 dni
śniadania i obiadokolacje
od 4 roku życia
wymagany dokument tożsamości
w języku polskim
Rozpocznij podróż z najbliższej miejscowości.
Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat z poniższych miejscowości. Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz podczas rezerwacji.
Gniezno
Poznań
Nowy Tomyśl
Świebodzin
Zielona Góra
Wrocław
Kłodzko
Wybierz termin i sprawdź świadczenia

Po rezerwacji odwiedź mojeps.
Odwiedź swoje konto, na którym możesz zarządzać rezerwacją, aktualizować dane i znacznie więcej! W mojeps możesz również wykonać odprawę paszportową pstravel przed podróżą. Przy logowaniu wystarczy wpisać adres mailowy oraz kod bezpieczeństwa Twojej rezerwacji. Zaloguj się do swojego konta.
Dzisiaj płacisz od 300 zł za Podróżnika. Resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą. Trzecia wpłata (euro) przy rozpoczęciu podróży. Możesz płacić na indywidualny numer konta, kartą kredytową, debetową lub PayPalem. Nie martw się o koszta – myśl tylko o tym, co zapakujesz do walizki.
Nie uciekaj przed marzeniami.
Zarezerwuj przed zamknięciem sprzedaży.
Zachwycająca Albania.
Decyzja już zapadła?
Wyruszamy! To będzie jedna z najlepszych podróży w Twoim życiu. Wybierz termin, zarezerwuj i oczekuj na dzień rozpoczęcia swojej przygody. Proces rezerwacji trwa do 5 minut.
Przejdź do rezerwacji
Zakończ planowanie.
Rozpocznij odkrywanie!
Poznaj podróż
Program
Rezerwacja
Porozmawiaj z nami