Zachwycająca Albania

więcej

tę podróż ogląda 9 osób
liczba miejsc jest ograniczona
zarezerwuj w pierwszym momencie
niższa cena do 1 listopada
sprawdź dostępne terminy
9 dni
autokarem lub busem premium
śniadania i obiadokolacje
w języku polskim
odkrywanie
Jeszcze do niedawna jej pomięte góry, fortece i piękne plaże były tylko ciekawostką na mapach turystycznych. Wraz z końcem komunizmu w 1991 roku Albania otworzyła swoje bramy wraz z całym bogactwem.
Przeczytaj pełny opis
Fascynujący kraj wypełniony kontrastami.
Zamknięta dla odwiedzających przez większość XX wieku, Albania od dawna jest zagadką śródziemnomorskiej części Europy. Jeszcze do niedawna jej pofałdowane góry, zabytkowe fortece i lśniące w słońcu plaże były tylko marzeniem dla wielu Podróżników, ale wraz z końcem szczególnie brutalnego napięcia komunizmu w 1991 roku, Albania otworzyła swoje bramy. Pierwsi zaciekawieni podróżujący, którzy przybyli na miejsce, odkryli kraj, w którym wciąż obowiązywały staromodne kodeksy postępowania i gdzie wiatr gnał przez strzaskane pozostałości na wpół zapomnianych starożytnych greckich i rzymskich ruin.
Ćwierć wieku po zrzuceniu kajdan komunizmu oszałamiające górskie krajobrazy Albanii, rozpadające się zamki, hałaśliwa stolica i niesamowicie piękne plaże, teraz rywalizujące ze wszystkimi krajami na Morzu Śródziemnym, zachwycają. Pośpiesz się, bo im dłużej rozchodzi się wieść o tym, jakie piękno ukrywa Albania, niedługo stanie się centrum turystycznym na Bałkanach. Gorące lata i łagodne wiosny to idealne miejsce nie tylko na odkrywanie, ale również wypoczynek. Codzienne promy na Korfu to dwa różne światy w odległości kilku kilometrów. Muzułmańska Albania z bałkańską architekturą oraz chrześcijańska Grecja z typowo–grecką zabudową.
Wczesnym rankiem, zanim nadejdą tłumy turystów i kiedy skały wciąż zabarwione są żółtym światłem świtu, możesz wyobrazić sobie, że starożytne mury Butrintu szepczą Ci tajemnice dawnych żywotów i wierzeń. Z pewnością najbardziej romantyczne i najpiękniejsze w kraju – nie wspominając o tym, że jest największe ze wszystkich starożytnych miejsc Albanii.
Sprawdź mapę.
Zobaczysz te miejsca.
Saranda
Berat
Butrint
Gjirokastra
Szkodra
W następującym kraju.
Albania
Zarezerwuj taniej, rozpocznij podróż z pstravel.
Witaj, 2022.
Nowe wspomnienia już tu są.
taniej do 1 października
teraz tylko 30% wpłaty
rezerwacja trwa 5 minut
2022
Więcej informacji i zniżki:
Poznaj psincentive.
Ta podróż może być również dla Twojej firmy lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.
Dowiedz się więcej
Poznaj zniżki specjalne do -50%.
Specjalne zniżki cotygodniowe, członkostwo w klubps, duże rodziny -50% dla dzieci, a seniorzy -30%. Niższe ceny obliczane są automatycznie.
Dowiedz się więcej
Dodatkowe zmiany rezerwacyjne.
Program ochrony Podróżników (stopnie, Program ochrony Podróżników+, dopłaty etc.) to dodatkowe opcje rozszerzenia świadczeń i możliwości Twojej rezerwacji.
Więcej o dodatkowych świadczeniach
Zasady anulowania.
Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeżeli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.
Niezmienność ceny.
Cena podróży jest zawsze stała w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach. Możesz płacić ratami za swoją nadchodzącą przygodę lub podzielić płatność.
Wymagana aktywność.
Ta podróż wymaga małej aktywności fizycznej. Możliwe przewyższenie do 20 metrów. Zabierz standardowy ubiór przystosowany do pokonywania krótkich dystansów.
autokarem lub busem premium
9 dni
śniadania i obiadokolacje
od 4 roku życia
wymagany dokument tożsamości
w języku polskim
Rozpocznij podróż z najbliższej miejscowości.
Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat z poniższych miejscowości. Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz podczas rezerwacji.
Gniezno +0 zł
Poznań +0 zł
Nowy Tomyśl +0 zł
Świebodzin +0 zł
Zielona Góra +0 zł
Wrocław +0 zł
Kłodzko +0 zł
Twoje miejsce wyjazdu
Możesz wyruszyć z ponad 20 miejscowości, takich jak np.: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Bydgoszcz lub Szczecin. Sprawdź więcej w procesie rezerwacji.
Bezpieczeństwo podróżowania – aktualne ograniczenia.
Recenzje Podróżników i inne informacje.
ocena 5.0
Maksymalna ocena to 5.0. Aktualnie ta podróż posiada: 0 recenzji. Dodaj ją jako pierwszy! Podsumowanie wszystkich recenzji: program 5.0, Pilot 5.0, transport 5.0, komfort 5.0, intensywność 5.0.
Ta podróż aktualnie nie ma recenzji.
zyskaj 150 zł
Zakończyłeś już podróż? Oceń swoje doświadczenia po zakończonej przygodzie, dodaj swoje zdjęcia i poinformuj innych o swoich przeżyciach!
Dodaj swoją recenzję

Zakończ planowanie.
Wyruszamy! To będzie jedna z najlepszych podróży w Twoim życiu. Wybierz termin, zarezerwuj i oczekuj na dzień rozpoczęcia swojej przygody. Proces rezerwacji trwa do 5 minut.
Wybierz termin

Masz pytania?
Napisz do nas.
Przejdź dalej
Dołącz do kolejki.
Przejdź dalej
Napisz na Messenger.
Przejdź dalej
pstravel+.
Podróże na subskrypcję.
od 39 miesięcznie
Dla rodzin od 119 zł miesięcznie.
Rozpocznij subskrypcję
Poszukujesz innego rodzaju podróży?
Wybierz kolekcję przygód.
Poznaj podróż
Zarezerwuj podróż
Sprawdź pomoc