Wspaniała Litwa

Braterska kraina Bałtyku.
Poznaj podróż Wspaniała Litwa. Znasz tę przygodę? Od razu przejdź do szczegółów.
rezerwacja
poznaj
program
porozmawiaj
Rozpocznij odkrywanie.
Kilkudniowe podróże organizowane przez lokalnych ekspertów (zajęcia, posiłki i zakwaterowanie wliczone w cenę).
Poznaj podróż.

więcej

To nasza nowa podróż.
Wspaniała Litwa to całkowicie nowa podróż pstravel. Podziwiaj piękno natury i architektury bratniej ojczyzny Polski. Trzy najważniejsze miasta na Litwie to trzy wspaniałe miejsca, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu! Ma również wiele plusów! Oto kilka z nich.
✓ najlepiej oceniany przez Podróżników Pilot pstravel
✓ program obejmujący południową Dalmację oraz serce Hercegowiny (jedyny taki w Polsce)
✓ najwyżej oceniana przez Podróżników specyfikacja hotelu
✓ najlepiej oceniani przez Podróżników przewodnicy lokalni
Nadbałtycki raj zadziwienia.
Niesamowita historia kraju, powiew życia w zabytkowych miastach i bliskość z Polską tworzą wspaniałe połączenie miejsca idealnego do odkrywania. Od Kowna, przez Wilno, po zadziwiający zamek na wyspie w Trokach. Dla Polaka jest do dnia dzisiejszego kolebką romantyzmu, czyli najważniejszego w polskiej historii ruchu, którego znaczenie wykracza poza literaturę. Dla nas to również miejsce wspaniałych wrażeń i niesamowitego odkrywania. To nadbałtyckie państwo stanowi idealne miejsce na wypoczynek dla entuzjastów historii i kultury Bałtów oraz miłośników przyrody. Co zachwyca najbardziej? Odpowiedź zostawimy Tobie, Podróżniku! Powiada się, że jak przyjedziesz do Wilna, zostaniesz Wilnianinem na zawsze... Pamiętaj, że podróż Wspaniała Litwa to podróż przygotowana dla Podróżnika w każdym wieku. Odkrywanie odbywa się w spokojnym tempie. Wolisz odkrywać samodzielnie? W każdym momencie możesz odłączyć się od grupy!
Po zakończeniu tej podróży otrzymujesz 150 zł na kolejną przygodę pstravel. Więcej informacji w Teczce Podróżnika, którą otrzymasz przy rozpoczęciu podróży.
✓ dla początkujących i zaawansowanych Podróżników
✓ to podróż stała – możesz wyruszać w nią co roku
✓ to nowość pstravel – kolejne zakątki Europy czekają!
✓ to podróż z katalogu 2020
Sprawdź mapę.
Wilnem żyjemy.
Stolica Litwy to miasto, które jest ściśle związane z historią Polski. Stanowi potężny ośrodek kulturalny, w którym możemy zobaczyć całe mnóstwo miejsc czy innych cennych elementów kultury oraz sztuki. Stare Miasto w Wilnie zostało wpisane na światową listę UNESCO w 1994 roku i jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez Podróżników z całego Świata miejsc. Wypełniona wąskimi uliczkami oraz budynkami, które pokryte są czerwoną dachówką. Zobaczysz słynny Uniwersytet Wileński, Ostrą Bramę, Plac Katedralny czy mnóstwo pięknych kościołów oraz cerkwi. Przekonaj się, jakie tajemnice skrywa Wilno i wybierz się w niezapomnianą podróż po tej cudownej metropolii.
Przejdźmy wspólnie przez bramę.
Wilno kipi od niesamowitych zabytków architektury. Jednym z symboli wileńskich jest Ostra Brama. W źródłach historycznych pierwsza wzmianka o Ostrej Bramie pochodzi już z 1514 roku. Obecnie Ostra Brama dla większości mieszkańców Wilna jest miejscem świętym. Jednakże kilka stuleci temu była to tylko jedna z dziesięciu bram miasta z basztą obronną – jedyna, która przetrwała do dziś. Wilno to znacznie więcej. Archikatedra Bazylika pod wezwaniem św. Stanisława i św. Władysława jest główną świątynią katolicką w kraju, a Ogród Bernardyński to park odtworzony autentyczne XIX-wieczne środowisko według projektu artysty Władysława Straussa. Ah, ile tego!
Gdy zamek woła, zjaw się w Trokach.
Położony na wyspie, na jeziorze Galwe, będący tym samym jedynym zamkiem na Litwie i w Europie Wschodniej, który ze wszystkich stron otoczony jest wodą. Został wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda. Dzisiaj Troki są ulubionym miejscem wypoczynku Wilnian. To nie tylko wyjątkowe położenie zamku (i zamek sam w sobie). To serce litewskiej natury! Miasto to słynie z przepięknych krajobrazów oraz legendarnego zamku na wyspie, który niegdyś był kolebką litewskiej państwowości, stanowił centrum polityczne i militarne kraju. Rozkoszuj się widokiem jezior, zamku, delektując się miejscowymi potrawami...
Zobaczysz te miejsca.
Kowno
Wilno
Troki
W następujących krajach.
Litwa
Kowno zadziwiające pięknem.
Czas na przygodę. Przygotuj się na poznanie historycznego serca Litwy. Powiada się, że widok ruin zamku w Kownie powstałego w XIV wieku pozostaje w głowie do końca życia! Jest przepiękny! Czekają tu na Ciebie nowe wrażenia i odkrycia. Spójrz w górę! Kowno zaskakuje swoją uliczną sztuką. Stała się wręcz ona integralną częścią miasta – od graffiti na fasadach wysokich budynków po ledwie dostrzegalne rysunki w najbardziej niespodziewanych miejscach. To najbardziej litewskie miasto w całej Litwie. Jakikolwiek to brzmi.
Pogoda w trakcie podróży.
W trakcie podróży otrzymywać będziesz alerty pogodowe SMS. Alerty pogodowe możesz wyłączyć w mojeps.
21°C
W najbliższym dostępnym terminie będzie ciepło. Przewidywalność 60%.
jakość powietrza bardzo dobra
możliwe opady deszczu
Pamiętaj, żeby zawsze być przygotowanym na możliwe opady. Zabierz ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową.
Program podróży i atrakcje.
Możesz odkrywać liniowo lub według własnych zasad. Jeżeli nie chcesz odkrywać wspólnie z grupą, zawsze możesz się odłączyć. Odłączanie się od grupy zalecamy zaawansowanym Podróżnikom.
Pokaż/ukryj program i atrakcje
Pobierz program w PDF
Co jeszcze musisz wiedzieć?
Sprawdź szczegóły podróży i zarezerwuj swoje miejsce.
Wskazówka ekspercka.
Zarezerwuj taniej przed zakończeniem ostatniego momentu.
Rozpocznij swoją wymarzoną podróż rezerwując taniej do 1 kwietnia. Im bliżej nadchodzącej przygody, tym wyższa cena. Wybierz termin, następnie postępuj według wskazówek podczas procesu rezerwacyjnego.
kwiecień 2020
od 16 do 19 kwietnia 2020 (4 dni)
brak wolnych miejsc
wrzesień 2020
więcej możliwości
To wszystkie terminy tej podróży na 2020.
Pamiętaj, że liczba miejsc na każdą podróż jest ograniczona.
Podsumowanie podróży.
Sprawdź szczegóły swojej nadchodzącej przygody. Dowiedz się jak najwięcej przed rezerwacją, aby pewnym krokiem wejść do Świata odkrywania pstravel.
Zasady anulowania.
Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeżeli chcesz anulować swoją rezerwację bez ponoszenia kosztów, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.
Niezmienność ceny.
Cena podróży jest stała zawsze w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach. Możesz płacić ratami za swoją nadchodzącą przygodę lub podzielić płatność.
Wymagana aktywność.
Ta podróż wymaga średniej aktywności fizycznej. Możliwe przewyższenie do 5 metrów. Zabierz standardowy ubiór przystosowany do pokonywania średnich dystansów.
autokarem lub busem premium
4 dni
śniadania i obiadokolacje
od 4 roku życia
wymagany dokument tożsamości
w języku polskim
Rozpocznij podróż z najbliższej miejscowości.
Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat z poniższych miejscowości. Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz podczas rezerwacji.
Gniezno
Poznań
Nowy Tomyśl
Świebodzin
Wybierz termin i sprawdź świadczenia

Po rezerwacji odwiedź mojeps.
Odwiedź swoje konto, na którym możesz zarządzać rezerwacją, aktualizować dane i znacznie więcej! W mojeps możesz również wykonać odprawę paszportową pstravel przed podróżą. Przy logowaniu wystarczy wpisać adres mailowy oraz kod bezpieczeństwa Twojej rezerwacji. Zaloguj się do swojego konta.
Dzisiaj płacisz od 270 zł za Podróżnika. Resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą. Trzecia wpłata (euro) przy rozpoczęciu podróży. Możesz płacić na indywidualny numer konta, kartą kredytową, debetową lub PayPalem. Nie martw się o koszta – myśl tylko o tym, co zapakujesz do walizki.
Nie uciekaj przed marzeniami.
Zarezerwuj przed zamknięciem sprzedaży.
Wspaniała Litwa.
Decyzja już zapadła?
Wyruszamy! To będzie jedna z najlepszych podróży w Twoim życiu. Wybierz termin, zarezerwuj i oczekuj na dzień rozpoczęcia swojej przygody. Proces rezerwacji trwa do 5 minut.
Przejdź do rezerwacji
Zakończ planowanie.
Rozpocznij odkrywanie!
Poznaj podróż
Program
Rezerwacja
Porozmawiaj z nami