Rumunia Szlakiem Drakuli

Nie bój się Drakuli.
Poznaj podróż Rumunia Szlakiem Drakuli. Znasz tę przygodę? Od razu przejdź do szczegółów.
rezerwacja
poznaj
program
porozmawiaj
Rozpocznij odkrywanie.
Kilkudniowe podróże organizowane przez lokalnych ekspertów (zajęcia, posiłki i zakwaterowanie wliczone w cenę).
Poznaj podróż.

więcej

To nasza nowa podróż.
Rumunia Szlakiem Drakuli to całkowicie nowa podróż pstravel. Autorski program zapewnia niesamowite wrażenia. Od Transylwanii, przez stolicę Rumunii, po ciepłe Morze Czarne. To jedyny taki program w Polsce. Ma również wiele plusów! Oto kilka z nich.
✓ Pilot pstravel, który zna kraj jak swój własny
✓ program obejmujący Rumunię od północy, po południe (jedyny taki w Polsce)
✓ wysokiej jakości specyfikacja hoteli
✓ najlepiej oceniani przez Podróżników przewodnicy lokalni
Vlad Drăculea wita w swej ojczyźnie!
Rumunia do dnia dzisiejszego należy do najrzadziej odwiedzanych krajów w Europie, choć ma wszystko, czego każdy Podróżnik potrzebuje i wymaga: dostęp do egzotycznego Morza Czarnego, niesamowite, bajkowe górskie szczyty pokryte stromymi skałami, skarby natury i niezwykłe zabytki klasy UNESCO. Czas to zmienić. Rozpocznij przygodę i odkryj kraj od północy, aż po samo południe. Dodatkowo nie ma tu tłumów, więc wyprawa do ojczyzny Drakuli będzie wyjątkowa, oniryczna, intrygująca i relaksująca. Po odkrywaniu wejdź do ciepłej wody Morza Czarnego i zanurz stopy w drobnym piachu. Tylko uważaj – Vlad gdzieś tutaj czycha... i ma ogromny apetyt. To jedyny taki program dostępny w Polsce obejmujący najważniejsze punktu kraju, z kontrastującymi do siebie miejscami, dzięki czemu uzyskasz szersze spojrzenie na ten nadal nieodkryty rejon Europy. Witamy w Rumunii.
Po zakończeniu tej podróży otrzymujesz 150 zł na kolejną przygodę pstravel. Więcej informacji w Teczce Podróżnika, którą otrzymasz przy rozpoczęciu podróży.
✓ dla początkujących i zaawansowanych Podróżników
✓ to podróż stała – możesz wyruszać w nią co roku
✓ to nowość pstravel – kolejne zakątki Europy czekają!
✓ to podróż z katalogu 2020
Sprawdź mapę.
Burzliwa Transylwania, rozpogodzona.
Siedmiogród mimo swej burzliwej, zakręconej historii jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. Tutaj znajduje się również zamek (a właściwie dwa zamki) słynnego Drakuli. Nieodłączną częścią legendy o hrabim jest jego mroczne zamczysko. Umieszczone na niedostępnej skarpie, skąpane we mgle i tylko od czasu do czasu rozświetlane warkoczem błyskawic, stanowi idealną lokalizację wycieczki dla każdego pasjonata horrorów. Transylwania to natura w czystej postaci. Szerokie pola i piękne lasy pokrywające liczne wzniesienia to płuca regionu.
Zaskakująca stolica wita.
Bukareszt, stolica Rumunii, to zaskakujące miasto, w którym bardzo łatwo się zakochać! Często mylona z Budapesztem metropolia ma równie dużo do zaoferowania, co inne aglomeracje europejskie. Monumentalne budynki (dla przykładu ogromny Budynek Parlamentu) i rozległe parki, przeplata się tu architektura różnych okresów, neobarokowe i secesyjne pałace, neoromantyczne kamienice, pomniki, budynki modernistyczne czy socrealistyczne. Położone jest nad rzeką Dymbowicą, na siedmiu wzgórzach. Czy nie brzmi to jak z baśni?
Rajska woda, łagodne słońce.
Rumunia kojarzy się większości z Siedmiogrodem. Chcemy pokazać Tobie więcej. Wypocznij nad Morzem Czarnym, gdzie turecka kultura została pochłonięta przez granice rumuńskie. Współcześnie Konstanca, czyli miasto, gdzie znajduje się największa marina kraju jest miastem kontrastów – olbrzymi port, starożytne zabytki, bogate wille i walące się kamienice, a wszystko to w jednym mieście.

 Meczety i budynki secesyjne tworzą doskonałą całość. To wyjątkowe miejsce, które zasługuje na odkrycie (i wypoczęcie) właśnie przez Ciebie.
Zobaczysz te miejsca.
Hunedoara
Curtea de Arges
Sinaia
Bukareszt
Konstanca
Sighisoara
Alba Iulia
W następującym kraju.
Rumunia
Wypełniona zamkami, przepełniona tajemnicą.
Ziemia rumuńska bogata jest dziedzictwem kulturowym, którego odzwierciedlenie odnaleźć można w przepięknych budowlach zamków i pałaców od których aż roi się na terenie tego kraju. Reputację prawdziwego klejnotu kultury gotyckiej zyskał zamek Korwinów w Hunedoarze, który należał do potężnego rodu magnatów węgierskich Hunyadi. Krocz szlakiem niesamowitej, gotyckiej architektury zamków i poczuj fuzję natury i architektury.
Pogoda w trakcie podróży.
W trakcie podróży otrzymywać będziesz alerty pogodowe SMS. Alerty pogodowe możesz wyłączyć w mojeps.
26°C
W najbliższym dostępnym terminie będzie ciepło. Przewidywalność 60%.
jakość powietrza bardzo dobra
możliwe opady deszczu
Pamiętaj, żeby zawsze być przygotowanym na możliwe opady. Zabierz ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową.
Program podróży i atrakcje.
Możesz odkrywać liniowo lub według własnych zasad. Jeżeli nie chcesz odkrywać wspólnie z grupą, zawsze możesz się odłączyć. Odłączanie się od grupy zalecamy zaawansowanym Podróżnikom.
Pokaż/ukryj program i atrakcje
Pobierz program w PDF
Co jeszcze musisz wiedzieć?
Sprawdź szczegóły podróży i zarezerwuj swoje miejsce.
Wskazówka ekspercka.
Zarezerwuj taniej przed zakończeniem ostatniego momentu.
Rozpocznij swoją wymarzoną podróż rezerwując taniej do 1 kwietnia. Im bliżej nadchodzącej przygody, tym wyższa cena. Wybierz termin, następnie postępuj według wskazówek podczas procesu rezerwacyjnego.
czerwiec 2020
wrzesień 2020
więcej możliwości
To wszystkie terminy tej podróży na 2020.
Pamiętaj, że liczba miejsc na każdą podróż jest ograniczona.
Podsumowanie podróży.
Sprawdź szczegóły swojej nadchodzącej przygody. Dowiedz się jak najwięcej przed rezerwacją, aby pewnym krokiem wejść do Świata odkrywania pstravel.
Zasady anulowania.
Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeżeli chcesz anulować swoją rezerwację bez ponoszenia kosztów, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.
Niezmienność ceny.
Cena podróży jest stała zawsze w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach. Możesz płacić ratami za swoją nadchodzącą przygodę lub podzielić płatność.
Wymagana aktywność.
Ta podróż wymaga średniej aktywności fizycznej. Możliwe przewyższenie do 20 metrów. Zabierz standardowy ubiór przystosowany do pokonywania średnich dystansów.
autokarem lub busem premium
9 dni
śniadania i obiadokolacje
od 5 roku życia
wymagany dokument tożsamości
w języku polskim
Rozpocznij podróż z najbliższej miejscowości.
Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat z poniższych miejscowości. Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz podczas rezerwacji.
Gniezno
Poznań
Nowy Tomyśl
Świebodzin
Zielona Góra
Wrocław
Kłodzko
Wybierz termin i sprawdź świadczenia

Po rezerwacji odwiedź mojeps.
Odwiedź swoje konto, na którym możesz zarządzać rezerwacją, aktualizować dane i znacznie więcej! W mojeps możesz również wykonać odprawę paszportową pstravel przed podróżą. Przy logowaniu wystarczy wpisać adres mailowy oraz kod bezpieczeństwa Twojej rezerwacji. Zaloguj się do swojego konta.
Dzisiaj płacisz od 450 zł za Podróżnika. Resztę dopłacasz miesiąc przed podróżą. Trzecia wpłata (euro) przy rozpoczęciu podróży. Możesz płacić na indywidualny numer konta, kartą kredytową, debetową lub PayPalem. Nie martw się o koszta – myśl tylko o tym, co zapakujesz do walizki.
Nie uciekaj przed marzeniami.
Zarezerwuj przed zamknięciem sprzedaży.
Rumunia Szlakiem Drakuli.
Decyzja już zapadła?
Wyruszamy! To będzie jedna z najlepszych podróży w Twoim życiu. Wybierz termin, zarezerwuj i oczekuj na dzień rozpoczęcia swojej przygody. Proces rezerwacji trwa do 5 minut.
Przejdź do rezerwacji
Zakończ planowanie.
Rozpocznij odkrywanie!
Poznaj podróż
Program
Rezerwacja
Porozmawiaj z nami