Rumunia Drakuli

więcej

tę podróż ogląda 9 osób
liczba miejsc jest ograniczona
zarezerwuj w niższej cenie
niższa cena do 12 marca
sprawdź dostępne terminy
9 dni
autokarem lub busem premium
śniadania i obiadokolacje
w języku polskim
odkrywanie
podróż pstravel
z katalogu 2021
Kamienne kościoły i klasztory rozsiane są po dziewiczym krajobrazie skalistych gór i wzgórz. Transylwańskie miasta pozostały w dawnych czasach, a tętniący życiem Bukareszt to współczesna energia.
Przeczytaj pełny opis
program
rezerwacja
porozmawiaj
Rozpocznij odkrywanie.
Kilkudniowe podróże organizowane przez lokalnych ekspertów (zajęcia, posiłki i zakwaterowanie wliczone w cenę).
Vlad Drăculea wita w swych progach.
Nieśmiertelne, kamienne kościoły i olśniewające klasztory rozsiane są po dziewiczym krajobrazie skalistych gór i porośniętych wzgórz. Transylwańskie miasta nadal żyją w przeszłości, ale tętniący życiem Bukareszt skupia całą energię kraju i wyrasta na europejską metropolię z prawdziwego zdarzenia.
Karpaty ciągną się szerokim łukiem przez środek kraju, pozostawiając pasmo skalistych szczytów otoczonych przez lasy sosnowe i liściaste, które u stóp mają przepiękne jasnozielone łąki. Surowa geografia ogranicza zamieszkiwanie, dzięki czemu lasy pozostały dzikie i są pełne jeleni, łosi i niedźwiedzi. Dunaj, druga co do długości rzeka Europy wyznacza południową granicę Rumunii z Bułgarią, po czym skręca nagle na północ i wpada do Morza Czarnego. Delta Dunaju stanowi ostoję dla 300 gatunków ptaków i 160 gatunków ryb. Rozległe bagna stanowią największą powierzchnię szuwarów na Ziemi.
W Transylwanii, ziemi, która zrodziła Drakulę, nie brakuje zapierających dech w piersi zamków budowanych na skalistych wzgórzach. Jest tu oczywiście przereżający zamek Bran z fałszywym powiązaniem z fikcyjnym hrabią Brama Stokera, ale nie zapominajmy o niesamowicie pięknych miejscach, takich jak XIV-wieczny zamek Corvin w Hunedoara czy okazały XIX-wieczny zamek Peleş króla Karola I. W średniowiecznych miastach, takich jak Braszów, Sighişoara i Sibiu, brukowane chodniki wypełnione są eleganckimi ulicznymi kawiarniami, a kakofonia dźwięków emanujących ze studenckich barów i klubów odbija się echem od gotyckich i barokowych fasad tętniących życiem miasteczek. Saksońskie wioski Siedmiogrodu szczycą się ufortyfikowanymi kościołami sprzed nawet pół tysiąca lat.
✓ dla początkujących i zaawansowanych Podróżników
✓ to podróż stała – możesz wyruszać w nią co roku
✓ idealnie współpracuje z innymi podróżami pstravel – zakątki Europy czekają!
✓ to podróż z katalogu 2021
✓ program obejmujący Rumunię od północy, po południe (jedyny taki w Polsce)
✓ najlepiej oceniani przez Podróżników przewodnicy lokalni
Sprawdź mapę.
Zobaczysz te miejsca.
Hunedoara
Curtea de Arges
Sinaia
Bukareszt
Konstanca
Sighisoara
Alba Iulia
W następującym kraju.
Rumunia
Program podróży i atrakcje.
Możesz odkrywać liniowo lub według własnych zasad.
Pokaż/ukryj program i atrakcje
Pobierz program w PDF
Co jeszcze musisz wiedzieć?
Sprawdź szczegóły podróży i zarezerwuj swoje miejsca.
Zarezerwuj taniej, rozpocznij podróż z pstravel.
Rozpocznij swoją wymarzoną podróż rezerwując taniej do 12 marca. Im bliżej nadchodzącej przygody, tym wyższa cena. Wybierz termin, następnie postępuj według wskazówek podczas procesu rezerwacyjnego.
więcej informacji i możliwości
Poznaj psincentive.
Ta podróż może być również dla Twojej firmy lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.
Dowiedz się więcej
Poznaj zniżki specjalne do -50%.
Każdy 5 i 6 Podróżnik otrzymuje zniżkę -40%, duże rodziny -50% dla dzieci, a seniorzy -30%. Niższe ceny obliczane są automatycznie.
Dowiedz się więcej
Dodatkowe zmiany rezerwacyjne.
Program ochrony Podróżników (stopnie, Program ochrony Podróżników+, dopłaty etc.) to dodatkowe opcje rozszerzenia świadczeń i możliwości Twojej rezerwacji.
Więcej o dodatkowych świadczeniach
Podsumowanie podróży.
Sprawdź szczegóły swojej nadchodzącej przygody. Dowiedz się jak najwięcej przed rezerwacją, aby pewnym krokiem wejść do Świata odkrywania pstravel.
Zasady anulowania.
Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeżeli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.
Niezmienność ceny.
Cena podróży jest zawsze stała w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach. Możesz płacić ratami za swoją nadchodzącą przygodę lub podzielić płatność.
Wymagana aktywność.
Ta podróż wymaga średniej aktywności fizycznej. Możliwe przewyższenie do 5 metrów. Zabierz standardowy ubiór przystosowany do pokonywania krótkich dystansów.
autokarem lub busem premium
9 dni
śniadania i obiadokolacje
od 5 roku życia
wymagany dokument tożsamości
w języku polskim
Rozpocznij podróż z najbliższej miejscowości.
Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat z poniższych miejscowości. Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz podczas rezerwacji.
Gniezno
Poznań
Nowy Tomyśl
Świebodzin
Zielona Góra
Wrocław
Recenzje Podróżników.
ocena 5.0
Maksymalna ocena to 5.0. Aktualnie ta podróż posiada: 0 recenzji. Dodaj ją jako pierwszy! Podsumowanie wszystkich recenzji: program 5.0, Pilot 5.0, transport 5.0, komfort 5.0, intensywność 5.0.
Ta podróż aktualnie nie ma recenzji.
Zakończyłeś już podróż? Oceń swoje doświadczenia po zakończonej przygodzie, dodaj swoje zdjęcia i poinformuj innych o swoich przeżyciach!
Dodaj swoją recenzję
Zakończ planowanie.
Rozpocznij odkrywanie!
Decyzja już zapadła?
Wyruszamy! To będzie jedna z najlepszych podróży w Twoim życiu. Wybierz termin, zarezerwuj i oczekuj na dzień rozpoczęcia swojej przygody. Proces rezerwacji trwa do 5 minut.
Przejdź do rezerwacji.
Wybierz termin
Kontakt dla nowych Podróżników.
Sprawdź, jak łatwo nawiązać kontakt z pstravel. Skorzystaj z gotowych pytań i odpowiedzi, dołącz do kolejki oczekiwania na połączenie lub napisz do nas.
Przejdź do kontaktu
Po rezerwacji odwiedź mojeps.
Na swoim koncie osobistym możesz zarządzać rezerwacją, aktualizować dane i znacznie więcej. W mojeps sfinalizujesz również odprawę paszportową pstravel przed podróżą. Posiadasz już rezerwację? Zaloguj się do konta.
pstravel+.
Podróże na subskrypcję.
od 39 miesięcznie
Dla rodzin od 119 zł miesięcznie.
Rozpocznij subskrypcję
Stwórz swój zestaw.
Twoja przygoda może trwać dłużej!
Sprawdź więcej przygód!
poznaj więcej odkrywania.
Poznaj podróż
Program
Rezerwacja
Porozmawiaj z nami