Rumunia Drakuli

więcej

tę podróż ogląda 13 osób
liczba miejsc jest ograniczona
zarezerwuj w ostatnim momencie
niższa cena do 1 sierpnia
sprawdź dostępne terminy
9 dni
autokarem lub busem premium
śniadania i obiadokolacje
w języku polskim
odkrywanie
Kamienne kościoły i klasztory rozsiane są po dziewiczym krajobrazie skalistych gór i wzgórz. Transylwańskie miasta pozostały w dawnych czasach, a tętniący życiem Bukareszt to współczesna energia.
Przeczytaj pełny opis
Vlad Drăculea wita w swych progach.
Nieśmiertelne, kamienne kościoły i olśniewające klasztory rozsiane są po dziewiczym krajobrazie skalistych gór i porośniętych wzgórz. Transylwańskie miasta nadal żyją w przeszłości, ale tętniący życiem Bukareszt skupia całą energię kraju i wyrasta na europejską metropolię z prawdziwego zdarzenia.
Karpaty ciągną się szerokim łukiem przez środek kraju, pozostawiając pasmo skalistych szczytów otoczonych przez lasy sosnowe i liściaste, które u stóp mają przepiękne jasnozielone łąki. Surowa geografia ogranicza zamieszkiwanie, dzięki czemu lasy pozostały dzikie i są pełne jeleni, łosi i niedźwiedzi. Dunaj, druga co do długości rzeka Europy wyznacza południową granicę Rumunii z Bułgarią, po czym skręca nagle na północ i wpada do Morza Czarnego. Delta Dunaju stanowi ostoję dla 300 gatunków ptaków i 160 gatunków ryb. Rozległe bagna stanowią największą powierzchnię szuwarów na Ziemi.
W Transylwanii, ziemi, która zrodziła Drakulę, nie brakuje zapierających dech w piersi zamków budowanych na skalistych wzgórzach. Jest tu oczywiście przereżający zamek Bran z fałszywym powiązaniem z fikcyjnym hrabią Brama Stokera, ale nie zapominajmy o niesamowicie pięknych miejscach, takich jak XIV-wieczny zamek Corvin w Hunedoara czy okazały XIX-wieczny zamek Peleş króla Karola I. W średniowiecznych miastach, takich jak Braszów, Sighişoara i Sibiu, brukowane chodniki wypełnione są eleganckimi ulicznymi kawiarniami, a kakofonia dźwięków emanujących ze studenckich barów i klubów odbija się echem od gotyckich i barokowych fasad tętniących życiem miasteczek. Saksońskie wioski Siedmiogrodu szczycą się ufortyfikowanymi kościołami sprzed nawet pół tysiąca lat.
Sprawdź mapę.
Zobaczysz te miejsca.
Hunedoara
Curtea de Arges
Sinaia
Bukareszt
Konstanca
Sighisoara
Alba Iulia
W następującym kraju.
Rumunia
Zarezerwuj taniej, rozpocznij podróż z pstravel.
taniej do 1 sierpnia
teraz tylko 30% wpłaty
rezerwacja trwa 5 minut
Więcej informacji i zniżki:
Poznaj psincentive.
Ta podróż może być również dla Twojej firmy lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.
Dowiedz się więcej
Poznaj zniżki specjalne do -50%.
Każdy 5 i 6 Podróżnik otrzymuje zniżkę -40%, duże rodziny -50% dla dzieci, a seniorzy -30%. Niższe ceny obliczane są automatycznie.
Dowiedz się więcej
Dodatkowe zmiany rezerwacyjne.
Program ochrony Podróżników (stopnie, Program ochrony Podróżników+, dopłaty etc.) to dodatkowe opcje rozszerzenia świadczeń i możliwości Twojej rezerwacji.
Więcej o dodatkowych świadczeniach
Zasady anulowania.
Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeżeli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.
Niezmienność ceny.
Cena podróży jest zawsze stała w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach. Możesz płacić ratami za swoją nadchodzącą przygodę lub podzielić płatność.
Wymagana aktywność.
Ta podróż wymaga średniej aktywności fizycznej. Możliwe przewyższenie do 5 metrów. Zabierz standardowy ubiór przystosowany do pokonywania krótkich dystansów.
autokarem lub busem premium
9 dni
śniadania i obiadokolacje
od 5 roku życia
wymagany dokument tożsamości
w języku polskim
Rozpocznij podróż z najbliższej miejscowości.
Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat z poniższych miejscowości. Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz podczas rezerwacji.
Gniezno
Poznań
Nowy Tomyśl
Świebodzin
Zielona Góra
Wrocław
Bezpieczeństwo podróżowania – aktualne ograniczenia.
Recenzje Podróżników i inne informacje.
ocena 5.0
Maksymalna ocena to 5.0. Aktualnie ta podróż posiada: 0 recenzji. Dodaj ją jako pierwszy! Podsumowanie wszystkich recenzji: program 5.0, Pilot 5.0, transport 5.0, komfort 5.0, intensywność 5.0.
Ta podróż aktualnie nie ma recenzji.
zyskaj 150 zł
Zakończyłeś już podróż? Oceń swoje doświadczenia po zakończonej przygodzie, dodaj swoje zdjęcia i poinformuj innych o swoich przeżyciach!
Dodaj swoją recenzję

Zakończ planowanie.
Wyruszamy! To będzie jedna z najlepszych podróży w Twoim życiu. Wybierz termin, zarezerwuj i oczekuj na dzień rozpoczęcia swojej przygody. Proces rezerwacji trwa do 5 minut.
Wybierz termin

Masz pytania?
Napisz do nas.
Przejdź dalej
Dołącz do kolejki.
Przejdź dalej
Napisz na Messenger.
Przejdź dalej
pstravel+.
Podróże na subskrypcję.
od 39 miesięcznie
Dla rodzin od 119 zł miesięcznie.
Rozpocznij subskrypcję
Poszukujesz innego rodzaju podróży?
Wybierz kolekcję przygód.
Poznaj podróż
Zarezerwuj podróż
Sprawdź pomoc