Drezno i Saksońska Szwajcaria

więcej

tę podróż ogląda 4 osób
liczba miejsc jest ograniczona
zarezerwuj w ostatnim momencie
niższa cena do 1 sierpnia
sprawdź dostępne terminy
3 dni
autokarem lub busem premium
śniadania i obiadokolacje
w języku polskim
odkrywanie
Saksońska Szwajcaria to prawdziwie surowa kraina, w którym natura wyrzeźbiła w porowatych skałach przedziwne kolumny, ostre klify, góry stołowe i szerokie doliny, a to tylko 40 km od Drezna.
Przeczytaj pełny opis
Bajkowe wzgórza pokryte białym puchem.
Około 40 km na południe od Drezna, Saksońska Szwajcaria (Sächsische Schweiz lub Elbsandsteingebirge – Góry Połabskie) obejmuje wyjątkowy i filmowy krajobraz. To prawdziwie surowa kraina, w którym natura wyrzeźbiła w porowatych skałach przedziwne kolumny, ostre klify, góry stołowe i szerokie doliny. Łaba, która płynie przez gęsty las, obok wiosek i potężnych zamków na wzgórzach „wbija się” pomiędzy ten bajkowy krajobraz.
Nic dziwnego, że tak legendarne piękno stało się wielkim hitem XIX-wiecznych artystów romantycznych, w tym malarza Caspara Davida Friedricha. Niewiele jest miast uderzających w duszę Podróżnika, niż Drezno. Krajobraz rozprzestrzeniający się z północnego brzegu Łaby to wysokie iglice, wieże i kopuły pałaców, kościołów i okazałych budynków mieszkalnych. Rzeczywiście, trudno uwierzyć, że miasto zostało prawie wymazane z mapy przez alianckie bombardowania w 1945 roku. Kulturalny rozkwit Drezna przypadł na XVIII-wieczne panowanie Augusta Mocnego i jego syna Augusta III, którzy zaplanowali i zbudowali wiele kultowych budynków Drezna, w tym Zwinger i Kościół Marii Panny. Podczas, gdy niszczycielska burza aliancka w 1945 r. Zniszczyła większość tych skarbów, ich skarby zostały bezpiecznie schowane przed bombardowaniem i teraz zajmują honorowe miejsce w odbudowanych muzeach Drezna.
Jest znacznie więcej do odkrycia - od uroczych barokowych miast, po wielowiekowe dziedzictwo przemysłowe. W połowie drogi między Berlinem a Pragą, Saksonia to doskonałe wprowadzenie do tego, co czeka na Ciebie w Niemczech. Piękno.
Sprawdź mapę.
Zobaczysz te miejsca.
Görlitz
Königstein
Bastei
Drezno
W następującym kraju.
Niemcy
Zarezerwuj taniej, rozpocznij podróż z pstravel.
taniej do 1 sierpnia
teraz tylko 30% wpłaty
rezerwacja trwa 5 minut
Więcej informacji i zniżki:
Zmień termin kiedy zechcesz.
Nielimitowana ilość zmian terminu. Całkowicie bezpłatnie.
Poznaj psincentive.
Ta podróż może być również dla Twojej firmy lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.
Dowiedz się więcej
Poznaj zniżki specjalne do -50%.
Każdy 5 i 6 Podróżnik otrzymuje zniżkę -40%, duże rodziny -50% dla dzieci, a seniorzy -30%. Niższe ceny obliczane są automatycznie.
Dowiedz się więcej
Dodatkowe zmiany rezerwacyjne.
Program ochrony Podróżników (stopnie, Program ochrony Podróżników+, dopłaty etc.) to dodatkowe opcje rozszerzenia świadczeń i możliwości Twojej rezerwacji.
Więcej o dodatkowych świadczeniach
Zasady anulowania.
Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeżeli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.
Niezmienność ceny.
Cena podróży jest zawsze stała w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach. Możesz płacić ratami za swoją nadchodzącą przygodę lub podzielić płatność.
Wymagana aktywność.
Ta podróż wymaga małej aktywności fizycznej. Możliwe przewyższenie do 15 metrów. Zabierz standardowy ubiór przystosowany do pokonywania krótkich dystansów.
autokarem lub busem premium
3 dni
śniadania i obiadokolacje
od 4 roku życia
wymagany dokument tożsamości
w języku polskim
Rozpocznij podróż z najbliższej miejscowości.
Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat z poniższych miejscowości. Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz podczas rezerwacji.
Gniezno
Poznań
Nowy Tomyśl
Świebodzin
Bezpieczeństwo podróżowania – aktualne ograniczenia.
Recenzje Podróżników i inne informacje.
ocena 5.0
Maksymalna ocena to 5.0. Aktualnie ta podróż posiada: 0 recenzji. Dodaj ją jako pierwszy! Podsumowanie wszystkich recenzji: program 5.0, Pilot 5.0, transport 5.0, komfort 5.0, intensywność 5.0.
Ta podróż aktualnie nie ma recenzji.
zyskaj 150 zł
Zakończyłeś już podróż? Oceń swoje doświadczenia po zakończonej przygodzie, dodaj swoje zdjęcia i poinformuj innych o swoich przeżyciach!
Dodaj swoją recenzję

Zakończ planowanie.
Wyruszamy! To będzie jedna z najlepszych podróży w Twoim życiu. Wybierz termin, zarezerwuj i oczekuj na dzień rozpoczęcia swojej przygody. Proces rezerwacji trwa do 5 minut.
Wybierz termin

Masz pytania?
Napisz do nas.
Przejdź dalej
Dołącz do kolejki.
Przejdź dalej
Napisz na Messenger.
Przejdź dalej
pstravel+.
Podróże na subskrypcję.
od 39 miesięcznie
Dla rodzin od 119 zł miesięcznie.
Rozpocznij subskrypcję
Poszukujesz innego rodzaju podróży?
Wybierz kolekcję przygód.
Poznaj podróż
Zarezerwuj podróż
Sprawdź pomoc