Hallo! Podróżuj z Niemiec | Centrum Pomocy

Temat pomocy.
Podróżowanie z Niemiec.
Poszukujesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku z podróżami pstravel, które możesz rozpocząć ze swojej miejscowości wyjazdu (na terenie Niemiec)? To idealne miejsce! Rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
Witamy Podróżników z Niemiec!
Doświadczenia podróżowania pstravel trafiają do Ciebie, odkrywco. Sprawdź na własnej skórze, dlaczego nasze wyprawy mają najwyższą ocenę w Polsce (według średniej z opinii w roku 2018 – nagroda za najlepszego organizatora lokalnego). Rozpoczynamy 2019 od powitania Cię w naszej rodzinie. Twoje wyprawy działają na tej samej zasadzie, co podróże z Polski. Otrzymujesz dostęp do kokpitu mojeps, wszelkie udogodnienia w postaci personalizacji podróży oraz wsparcie naszych ekspertów. Do zobaczenia w podróży!
Spis treści

1 Podstawowe informacje
2019 będzie wspaniałym rokiem dla każdego Podróżnika! Chcemy, abyś i Ty mógł z nami poznawać piękno tego Świata. Aby rozszerzyć dostępność naszych podróży, uruchomiliśmy nowe połączenia z miast położonych na terenie Niemiec. Od teraz możesz rozpocząć swoją przygodę z Berlina, Monachium, Hamburga oraz Stuttgartu.
1. Podróże z Niemiec działają na tej samej zasadzie, co podróże z Polski. To te same doświadczenia podróżowania, bez jakichkolwiek zmian w programie. Nasze podróże przygotowane są przez odkrywców z wieloletnim doświadczeniem, a każdy ich element jest dokładnie przemyślany. Przybywając do danego miejsca możesz być przekonany, że wrócisz z niezwykłą dawką wspaniałych wrażeń.
2. Podróże pstravel skierowane są do Polaków zamieszkałych na terenie Niemiec. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyruszyć w podróż wraz ze swoimi przyjaciółmi, którzy nie znają języka polskiego.
3. Liczba miejsc – w przeciwieństwie do sprzedaży podróży z Polski – jest ograniczona i wynosi 55 dla każdej podróży i terminu. 
Rezerwacja dostępna jest aktualnie tylko i wyłącznie u naszych lokalnych przedstawicieli, którzy mają bezpośredni kontakt z naszymi niemieckimi Podróżnikami. Włączenie sprzedaży na pstravel.pl planowane jest na drugą połowę 2019 (w języku niemieckim).
wróć do spisu treści
2 Miejsca rozpoczęcia podróży (Niemcy)
Sprawdź, czy Twoja miejscowość rozpoczęcia podróży (wyjazdu) jest aktualnie dostępna. Planujemy rozszerzyć naszą siatkę połączeń w drugiej połowie 2019.
Berlin, stacja paliw Aral Messedamm przy stacji metra Kaiserdamm
Hamburg, stacja paliw OIL! przy stacji metra Mümmelmannsberg
Stuttgart, stacja paliw Agip Augsburger Str. 231 przy stacji Blick
Monachium, stacja paliw ALLGUTH Triebstraße 35 niedaleko stacji metra Olympia-Einkaufszentrum

Tak, jak w przypadku miejsc wyjazdu na terenie Polski, staramy się wybrać dogodne miejsce dla każdego Podróżującego. Dlatego też spotkasz się z Pilotem pstravel przy pojeździe na stacji paliw (miejsce, gdzie kierowcy autokaru mogą mieć przerwę na dłużej, niż 15 minut) w niedalekiej odległości od stacji metra lub kolei miejskiej. Dzięki połączeniom komunikacji miejskiej, dotarcie na miejsce rozpoczęcia podróży jest znacznie ułatwione – niezależnie od miejsca zamieszkania. Pamiętaj, że ceny mogą się różnić w przypadku wybranego miejsca rozpoczęcia podróży – w zależności od odległości od miejsca docelowego podróży.
wróć do spisu treści
3 Płatność
Jak mogę dokonać płatności? Dokładnie tak, jak każdy Podróżnik z Polski. Szybko i przyjemnie – indywidualnym numerem konta, kartą kredytową, debetową lub portfelem PayPal.
1. Na każdej Umowie udziału w podróży, w sekcji Cena i płatność znajdziesz indywidualny numer konta, na który możesz dokonać wpłaty (30/70 – dzielenie płatności). Numer konta podany na dokumencie jest numerem konta dla waluty euro. Dzięki temu nie płacisz należności Dodatkowo (która zawsze liczona jest w walucie euro), ponieważ wliczona jest w podstawową cenę miejsca. Nie musisz wysyłać nam potwierdzenia płatności. Otrzymasz potwierdzenie zaksięgowania wpłaty po wpłacie należności za swoją rezerwację.
2. Jeżeli chcesz dokonać płatności kartą kredytową, debetową lub portfelem PayPal w kokpicie mojeps, zgłoś swoją potrzebę do lokalnego przedstawiciela. Kartą można płacić tylko w walucie PLN.
3. Obowiązuje standardowe dzielenie płatności 30/70 – pierwsza i druga wpłata. Przy rezerwacji należy wpłacić 30% wartości rezerwacji, miesiąc przed podróżą 70%, a dopłaty Opcjonalne (dla przykładu: Niesamowity Paryż i rejs po Sekwanie w cenie 20 euro) przy rozpoczęciu podróży. Po dokonaniu pierwszej wpłaty 30% możesz podzielić pozostałą kwotę dopłaty na raty i dokonywać płatności w swoim '„tempie”, aż do miesiąca przed podróżą.
wróć do spisu treści
4 Załoga i język prowadzenia podróży
1. Aktualnie nasze podróże skierowane są do Polaków mieszkających na terenie Niemiec. Cała załoga podróży – kierowcy, Pilot pstravel, agenci lub rezydenci mówią w języku polskim. Jednakże, z uwagi na specjalizację podróży, drugim językiem naszego Pilota jest język niemiecki.
2. Odkrywanie (oprowadzanie przez Pilota i przewodnika) prowadzone jest tylko i wyłącznie w języku polskim.
3. Pomoc ekspercka udzielana jest w języku polskim, również na infolinii pstravel. Numery kierunkowe +48 mają pierwszeństwo (z uwagi na ilość połączeń) sparowania z ekspertem. Numery kierunkowe +49 obsługiwane są przez ekspertów standardową metodą udzielania pomocy. Jeżeli infolinia jest zajęta (brak odpowiedzi), spróbuj ponownie za kilka minut. Nasi eksperci starają się udzielać treściwych odpowiedzi, ale pomóż im w pracy. Podaj jak największą ilość wiadomości wraz z kodem bezpieczeństwa mojeps. Znajdziesz go w pierwszej sekcji Umowy udziału w podróży.
4. Odpowiedzi e-mailowe oraz zmiany w systemie otrzymasz w języku polskim.
5. Pracujemy nad tłumaczeniem naszej strony internetowej na język niemiecki. Daj nam jeszcze trochę czasu!
wróć do spisu treści
5 Personalizacja podróży i mojeps
Dobrze jest mieć pełnię kontroli. Tak, jak w przypadku rezerwacji z miejscem rozpoczęcia podróży z Polski, potwierdzisz swoją rezerwację i spersonalizujesz ją w kokpicie mojeps. Wystarczy Twój adres e-mail lub numer telefonu.
1. Możesz zarezerwować wybrane miejsce w pojeździe, powiększyć bagaż, wykupić wyższe ubezpieczenie lub zabrać ze sobą rower wybierając odpowiednie opcje w personalizacji swojej podróży, która dostępna jest w kokpicie (po zalogowaniu). Obecnie za rozszerzanie podróży możesz płacić tylko i wyłącznie w walucie PLN.
2. Płatność za rezerwację w kokpicie mojeps można dokonać tylko w walucie PLN. Skorzystaj z indywidualnego numeru konta euro, aby wpłacić należność za podróż.
3. Aktualnie kokpit dostępny jest w języku polskim.
wróć do spisu treści
6 Pomoc ekspercka
1. Pomoc naszych ekspertów dostępna jest w języku polskim pod numerem telefonu +48 662 934 733 od 10 do 16 lub pod adresem e-mailowym rezerwacje@pstravel.pl.
2. Eksperci pstravel odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.
3. Pomoc ekspercka obejmuje wszystkie zakresy Twojej rezerwacji. Pamiętaj, aby podać ekspertowi swój numer mojeps.
wróć do spisu treści
7 Bezpieczeństwo
Twoje bezpieczeństwo jest dla nas niezwykle ważne. Każdy Podróżnik objęty jest ubezpieczeniem KL, NNW i bagaż oraz Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym. Pamiętaj, że ubezpieczenie podróży nie jest powiązane z Twoim ubezpieczeniem zdrowotnym/na życie. Wymagane jest od rozpoczęcia, do samego zakończenia przygody. Możesz rozszerzyć swoje ubezpieczenie pssafety w kokpicie mojeps lub kontaktując się naszym ekspertem.
1. Każdy Podróżnik objęty jest ubezpieczeniem podstawowym KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro, które może zostać powiększone za dodatkową dopłatą. Możesz powiększyć ubezpieczenie przy płatności w PLN.
2. Każdy Podróżnik objęty jest składką na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, która opłacana jest z góry przez pstravel. Nie wymagamy od Ciebie żadnych dopłat. Dotyczy to wszystkich – odkrywców z Polski i z Niemiec.
3. Nie możesz zrezygnować z ubezpieczenia podróży.
wróć na samą górę