Pomoc dla nowych Podróżników

Wybierz temat pomocy.
Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.
1 COVID–19, a podróżowanie z pstravel.
2 Jak skontaktować się z pstravel?
3 Czym jest pstravel?
4 Jak zarezerwować podróż?
5 Jak zapłacić za swoją podróż?
6 Czym jest mojeps i jak mogę zarządzać podróżą?
7 Różnice pomiędzy podróżami.
8 Dokumenty podróży i Warunki Uczestnictwa.
9 Bezpieczeństwo i ubezpieczenie.
10 Czym są atrakcje, pstravel+ i psincentive?
11 Skąd mogę wyruszyć?
1 COVID–19, a podróżowanie z pstravel .
Mimo, że podróżowanie jest teraz utrudnione, planowanie stało się znacznie prostsze! Z uwagi na trwającą pandemię COVID–19 wprowadziliśmy nowe sposoby na zmiany rezerwacyjne. Dodatkowo, uruchomiliśmy nową stronę: bezpieczeństwo kierunków, na której opisane są obostrzenia obowiązujące we wszystkich obsługiwanych przez nas destynacjach. Lista ta odświeżana jest codziennie.
Poznaj Program ochrony Podróżników plus+, który zawiera ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, nielimitowaną ilość zmian rezerwacyjnych: dotyczy zmiany terminu lub rezygnacji jednego z Podróżników. Dodatkowo, wszelkie aktualizacje danych Podróżników możesz zrobić aż do 2 dni od rozpoczęcia podróży.
Jeśli zarezerwujesz podróż, a w docelowej destynacji wymagana będzie kwarantanna lub testy RT–PCR, poproszony zostaniesz o bezpłatną zmianę terminu podróży lub wybór vouchera 365 dni + 365 dni (nie dotyczy wszystkich podróży i kierunków).
2 Jak skontaktować się z pstravel ?
Uwielbiamy rozmawiać! Aby rozpocząć nową konwersację mailową z ekspertem, należy przejść tutaj, a następnie wybrać temat i wpisać wiadomość. Nasi eksperci odpowiadają 7 dni w tygodniu, a odpowiedź uzyskasz maksymalnie w ciągu 48h.
Jeśli chcesz z nami porozmawiać telefonicznie, dołącz do kolejki oczekiwania na połączenie. Wpisz swoje imię oraz numer telefonu, a nasz ekspert zadzwoni do Ciebie jeszcze tego samego dnia. Infolinia czynna jest 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku od 10:00 do 17:00. Gdy dołączyłeś do kolejki oczekiwania na połączenie po godzinie 17:00, zadzwonimy do Ciebie następnego dnia. Możesz również do nas zadzwonić pod numer telefonu 884 280 864, od 10 do 17, od pon do pt. W tym wypadku obowiązuje koszt połączenia wg. stawki operatora.
Możesz do nas napisać na Messenger! Odpowiadamy w ciągu kilku minut, ale pamiętaj, że konwersacja poprzez Messenger jest dostępna tylko dla nowych Płatników.
Jeśli jesteś Płatnikiem, kontaktuj się tylko i wyłącznie poprzez Kontakt dla Płatnika na Twoim koncie mojeps!
3 Czym jest pstravel?
pstravel to polski organizator turystyczny z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu najlepszych doświadczeń podróżowania. Nasze przygody cechują się oryginalnymi programami i najwyższą jakością. Współczesne podejście do podróżowania: ekologia (ekologiczny transport oraz ekologiczne zastosowania w hotelach) oraz równość (brak wykluczenia, tolerancja oraz pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową); oraz tradycyjne: rodzinna atmosfera to wartości, którymi się kierujemy. Nasi pracownicy dają z siebie wszystko, aby doświadczenia rezerwacji, planowania i odkrywania były na najwyższym poziomie.
Sprawdź to: więcej o pstravel
Trzy rodzaje podróży: odkrywanie, czyli dłuższe podróże objazdowe pod opieką Pilota pstravel oraz przewodników i unikalny sposób zwiedzania. Nasze podróże z kolekcji odkrywanie słynne są już w całej Polsce.
City break, czyli krótkie podróże weekendowe pod opieką Pilota pstravel oraz przewodnika po europejskich stolicach. Nie musisz brać urlopu, aby odkrywać.
Wypoczynek, czyli dłuższe podróże, na których zrelaksujesz się w komfortowych hotelach na południu Europy: autokarem lub samolotem. Każdy wypoczynek można rozbudować o niesamowite atrakcje, czyli wyjątkowe uzupełnienie relaksu na plaży.
Niezależnie, którą podróż wybierzesz, możesz być pewny, że będzie niezapomniania!
Sprawdź to: dokąd?
4 Jak zarezerwować podróż?
Wybierz podróż, która Cię interesuje, następnie przejdź do sekcji rezerwacji i wybierz termin podróży. Przy każdym terminie podróży znajduje się cena: część wyrażona w walucie polski złoty oraz część wyrażona w walucie euro, czyli koszty programowe, które płatne są przy rozpoczęciu podróży. Nie wszystkie podróże wymagają płatności w euro (sprawdź w sekcji Płatności każdej podróży).
Sprawdź to: kolekcja podróży: odkrywanie, kolekcja podróży: city break'i, kolekcja podróży: wypoczynek
Na stronie rezerwacji (po zapoznaniu się ze wszystkimi najważniejszymi informacjami) należy wypełnić wymagane pola swoimi danymi. Pamiętaj, że muszą to być prawdziwe, pełne dane (takie, jak w dokumentach tożsamości). Poprosimy Cię również o wstępną personalizację Twojej podróży. Należy wybrać miejsce rozpoczęcia podróży, wysokość ubezpieczenia, świadczenia dodatkowe oraz opcjonalną kartę podarunkową.
Ważne! Nigdy nie poprosimy Cię o Twój numer PESEL, ani o dane Twojego dokumentu tożsamości. Odprawę paszportową wykonasz samodzielnie na koncie mojeps. Prosimy nie wpisywać danych dokumentu w trakcie rezerwacji, w innym wypadku Twoja rezerwacja nie zostanie pomyślnie zakończona. Chroń swoje dane!
Po pozytywnej rezerwacji zostaniesz automatycznie przeniesiony do Płatności. Nie musisz płacić za swoją podróż od razu po zakończeniu rezerwacji, masz na to całą dobę. Na skrzynkę mailową otrzymasz dwie wiadomości mailowe: pierwsza z potwierdzeniem rezerwacji i najważniejszymi informacjami. Znajduje się w niej również czas oczekiwania na Dokumenty podróży: Umowa udziału w podróży, Dokumenty podróży (wstęp), Warunki Uczestnictwa, Warunki ubezpieczenia oraz program podróży. Po otrzymaniu drugiej wiadomości mailowej z dokumentami masz 24h na pierwszą płatność. Wysokość pierwszej wpłaty znajduje się w podsumowaniu rezerwacji i przede wszystkim na Umowie udziału w podróży.
Umowa udziału w podróży to najważniejszy dokument. Oprócz płatności i ważnych terminów znajdziesz tam wszystkie informacje na temat swojej podróży wraz z danymi Płatnika i Podróżników. Musisz również potwierdzić swoją rezerwację na koncie mojeps, ale o tym dowiesz się już po rezerwacji – spokojnie, to niezwykle proste!
Ważne! Jeśli nie dokonasz pierwszej wpłaty w ciągu 24h od założenia rezerwacji, Twoja rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. Oczywiście, po anulacji możesz założyć nową rezerwację.
Ważne! Cena Twojej podróży nie zmieni się. Kwota wyrażona w walucie polski złoty oraz euro, która znajduje się na Umowie udziału w podróży jest stała.
5 Jak zapłacić za swoją podróż?
pstravelPay to najszybsza, najbezpieczniejsza i najprostsza metoda płatności za Twoją podróż! Wystarczy, że posiadasz kartę kredytową lub debetową. Dzięki pstravelPay zapłacisz jednym kliknięciem! Możesz również skorzystać z portfela PayPal, znajduje się w sekcji Płatności. Opcja Płatności znajduje się na Twoim koncie mojeps.
Oczywiście, jeśli nie chcesz płacić kartą, możesz to zrobić przez indywidualny numer konta, który generowany jest dla każdej rezerwacji automatycznie. Indywidualny numer konta znajduje się na Umowie udziału w podróży oraz w sekcji Płatności na koncie mojeps. Płatność przelewem należy wykonać manualnie na stronie swojego banku.
Ciekawostka: posiadasz więcej, niż jedną rezerwację? A może wróciłeś do podróżowania z pstravel? Indywidualny numer konta przypisany jest do Twojego adresu mailowego, dlatego wykonując przelew nie musisz martwić się o prawidłowo wpisany numer konta.
Ważne! Płatności są niezwykle bezpieczne. Nie posiadamy wpisanego numeru karty kredytowej, debetowej ani danych logowania do portfela PayPal. Każda płatność posiada wygenerowany kod referencyjny, który otrzymasz automatycznie w potwierdzeniu płatności na swoją skrzynkę mailową. Jeśli zapisałeś swoją kartę dla przyszłych płatności – tych danych również nie widzimy. Wszystko przechowywane jest na Twoim koncie PayPal.
Podróżujesz z przyjaciółmi? Wypróbuj płatność dzieloną. Dzięki płatności dzielonej, każdy z Podróżników może zapłacić samemu za siebie. Bez niepotrzebnych przelewów pomiędzy sobą. Wystarczy tylko karta! Opcja dostępna jest w płatnościach na Twoim koncie mojeps. Płatność dzielona dostępna tylko przez pstravelPay.
6 Czym jest mojeps i jak mogę zarządzać podróżą?
mojeps to cały Świat dla Twojej nadchodzącej podróży! Po pozytywnie zakończonej rezerwacji otrzymasz specjalny kod bezpieczeństwa (dostępny w drugiej wiadomości mailowej od pstravel oraz na Umowie udziału w podróży), który pozwoli Ci zalogować się do konta. Na koncie mojeps masz całkowitą kontrolę nad rezerwacją i każdym jej aspektem. Zaczynasz przez potwierdzenie jej, następnie możesz skorzystać z pstravelPay, aby zapłacić za podróż, a po wszystkim spersonalizować każdy aspekt nadchodzącej przygody.
Sprawdź to: mojeps
Przed rozpoczęciem przygody możesz spersonalizować podróż: wykupić Alerty SMS, stopniować ubezpieczenie pssafety od UNIQA, wybrać miejsce w pojeździe, priorytet lub priorytet+, lub zgłosić sprzęt sportowy.
Coraz bliżej podróży? Sprawdź rozkład. W rozkładzie znajdziesz miejsce i godzinę rozpoczęcia podróży, telefon do Pilota pstravel oraz trasę Twojego autokaru. Lecimy? Wykonaj odprawę paszportową oraz sprawdź godzinę odprawy na lotnisku. Spokojnie. O wszystkim Cię poinformujemy!
Na mojeps znajdziesz również Kontakt dla Płatnika. To całkowicie osobna platforma do kontaktu z ekspertem. Możesz tam rozpocząć nową konwersację z ekspertem, dołączyć do kolejki oczekiwania na połączenie i rozwiać wszystkie swoje wątpliwości związane z podróżą.
Ważne! Po pozytywnym zakończeniu procesu rezerwacji, aby skontaktować się z ekspertem korzystaj tylko z Kontaktu dla Płatnika.
Powiadomienia zapewniają Ci najnowsze informacje związane z Twoją rezerwacją oraz z nowościami ze Świata pstravel. Znajdziesz je na górnym pasku strony.
Po zakończonej podróży skorzystaj z recenzji, dzięki której możesz otrzymać nawet 150 na kolejną przygodę z pstravel. Dodaj zdjęcia, oceń swoje doświadczenia i powiedz innym Podróżnikom co spodobało Ci się, a co zasługuje na poprawę.
7 Różnice pomiędzy podróżami.
Na pstravel znajdziesz 3 kolekcje podróży: odkrywanie, city break'i oraz wypoczynek.
Odkrywanie to długie podróże objazdowe, skupione na odkrywaniu i zwiedzaniu pod okiem Pilota pstravel oraz przewodnika. Noclegi oraz wyżywienie wliczone są w cenę. To najpopularniejszy rodzaj podróży, zapewniający najwyższą satysfakcję, najlepsze wspomnienia oraz nowych znajomych na lata.
Sprawdź to: odkrywanie
City break'i to krótkie podróże weekendowe z intensywnym odkrywaniem i zwiedzaniem pod okiem Pilota pstravel oraz przewodnika. Noclegi oraz wyżywienie wliczone są w cenę w przypadku dłuższych podróży. Jeśli jest to krótka podróż jednodniowa lub trzydniowa (z czego pierwszy i ostatni dzień to przejazd), wyżywienie jest w zakresie własnym Podróżnika. W trakcie odkrywania Pilot pstravel zaproponuje posiłek kontynentalny (lokalny) w specjalnej cenie dostępny w wyjątkowych, partnerskich restauracjach pstravel.
Sprawdź to: city break’i
Wypoczynek to długie podróże skupione na pobycie w komfortowym hotelu, zazwyczaj z basenem i atrakcjami pod okiem rezydenta pstravel. Atrakcje to kilkugodzinne podróże dostępne za dodatkową opłatą ukazujące najpopularniejsze miejsca turystyczne w okolicy hotelu. Noclegi oraz wyżywienie wliczone są w cenę. W niektórych hotelach znajduje się psclub dla malucha, który zapewni zabawę dla najmłodszych na terenie hotelu (psclub dla malucha nie jest dostępny z uwagi na COVID–19 do odwołania).
Sprawdź to: wypoczynek
Każda nasza podróż obejmuje transport: autokarem/busem premium lub samolotem.
8 Dokumenty podróży i Warunki Uczestnictwa.
Każdy Płatnik, po pozytywnie zakończonej rezerwacji otrzymuje na skrzynkę mailową kilka ważnych dokumentów: Umowę udziału w podróży, Dokumenty podróży (wstęp), Warunki Uczestnictwa, Warunki ubezpieczenia oraz program podróży.
Umowa udziału w podróży to najważniejszy dokument potwierdzający Twoją rezerwację. Znajdziesz tam dane Płatnika, dane Podróżników (wraz z rodzajem preferowanej diety), informacje na temat podróży i ubezpieczenia, świadczenia oraz płatności wraz z terminami.
Dokumenty podróży (wstęp) to broszura informacyjna, na której znajdziesz pomoc dotyczącą konta mojeps, potwierdzenia rezerwacji, świadczeń zawartych w cenie oraz możliwości personalizacji podróży.
Warunki Uczestnictwa to drugi najważniejszy dokument Twojej rezerwacji. Znajdziesz tam prawa i obowiązki obowiązujące każdego Płatnika oraz Podróżnika wraz z informacjami bezpieczeństwa. Potwierdzając swoją rezerwację zgadzasz się na Warunki Uczestnictwa. Napisane są prostym i czytelnym językiem.
Warunki ubezpieczenia od UNIQA obejmują wszystkie świadczenia przysługujące Płatnikowi oraz Podróżnikom obowiązujące z zawartego stopnia ubezpieczenia. Jeśli ubezpieczenie będzie dla Ciebie niewystarczające, zawsze możesz je powiększyć – nawet długo po rezerwacji na koncie mojeps.
Sprawdź to: Warunki ubezpieczenia
Wybrane pliki możesz pobrać na stronie Dokumenty na koncie mojeps.
9 Bezpieczeństwo i ubezpieczenie.
Wyruszając w podróż z pstravel zawsze jesteś bezpieczny – obejmuje Cię (i wszystkich pozostałych Podróżników) ubezpieczenie turystyczne od UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Każdy Podróżnik objęty jest ubezpieczeniem I stopnia, które zawiera koszty leczenia od COVID–19. Koszty leczenia i assistance wynoszą 10 000 euro, NNW 2 000 euro, a ubezpieczenie bagażu 200 euro. Transport do placówki medycznej oraz leczenie stomatologiczne również jest w cenie.
Możesz stopniować ubezpieczenie kiedy tylko zechcesz. Na mojeps znajdziesz II, III, IV stopień ubezpieczenia, z czego ostatni przeznaczony jest dla sportów ekstremalnych (przede wszystkim dla wypoczynku). Cena jest dynamiczna i wygenerujesz ją na mojeps.
10 Czym są atrakcje, pstravel+ i psincentive?
pstravel to nie tylko podróże, to również wspaniałe usługi dodatkowe dla Twoich przygód.
Atrakcje to wyjątkowe zajęcia dla Twojego wypoczynku prowadzone przez lokalnych ekspertów. Jeśli nie lubisz leżeć całymi dniami na plaży, możesz wybrać atrakcję wyselekcjonowaną specjalnie dla Twojego kierunku. Dla przykładu: wypoczywasz w Grecji? Przeznacz jeden dzień na odkrywanie Aten! A wieczorem zrelaksuj się przy sesji jogi. Wypoczywasz w Chorwacji? Jednego dnia wyrusz do Dubrownika, drugiego w rejs na wyspę Hvar, trzeciego wybierz się do opuszczonej górskiej wioski, a czwartego odkryj Szybenik. Wybierz tyle atrakcji, ile tylko zechcesz!
Sprawdź to: atrakcje na pstravel
pstravel+ to specjalna usługa subskrypcyjna, w której dzięki miesięcznemu abonamentowi możesz zarezerwować każdą podróż w niższej cenie, nawet o 400 zł taniej od jednego miejsca podróżniczego – lub całkowicie za darmo. Wystarczy subskrybować pstravel+ przez minimum 4 miesiące, aby wybrać swoją podróż w niższej cenie. Dla jednego Podróżnika, dwóch lub całej rodziny!
Sprawdź to: pstravel+ na pstravel
psincentive to wyjątkowe podróże grupowe dla firm, szkół, stowarzyszeń, stworzone pod okiem eksperta i obejmujące wszystkie najlepsze doświadczenia podróżowania pstravel.
11 Skąd mogę wyruszyć?
Wszystko zależy od podróży. Bez żadnych dopłat możesz wyruszyć (na południe Europy) z Gniezna, Poznania, Nowego Tomyśla, Świebodzina, Zielonej Góry, Wrocławia i Kłodzka. Bez żadnych dopłat (na zachód Europy) z Gniezna, Poznania, Nowego Tomyśla, Świebodzina, Świecka i Berlina (może różnić się w zależności od podróży).
Za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z każdego miejsca w Polsce! Dostępne miejsca wyjazdowe (wraz z tymi powyżej) to Bydgoszcz, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Częstochowa, Katowice, Kraków, Radom, Lublin, Warszawa, Białystok, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Koszalin, Opole, Konin, Leszno, Piła, Słupsk, Bielsko-Biała, Wałbrzych.
Miejsce rozpoczęcia podróży wybierasz przy rezerwacji.
Mapa pomocy.
Zaplanuj swoją przygodę!
Jaki rodzaj podróży?
Wróć na górę
Zaloguj się teraz
Napisz do nas